‘Nemuno taurė-2018” šaškių varžybos Luksnėnuose

Liepos 29 d.  Luksnėnų kultūros namuose  vyko respublikinis šaškių turnyras Nemuno taurė-2018  Jose  dalyvavo 61 suaugusiųjų grupėje ir 14 jaunučių grupėje  iš
įvairių Lietuvos miestų ,buvo žaidžiami 9 turai ,laiko kontrolė 15min.
       Pirmą vietą ir taurę laimėjo tarptautinis meistras iš Elektrėnų Anatolijus Šugajevas    surinkęs 16 taškų , antrą vietą užėmė sporto meistras iš Trakų Kęstutis Blaževičius – 13taškų  ,  trečia vieta atiteko jaunimo atstovui Rokui Banevičiui iš  Šiaulių -13 taškų . Iš alytiškių į šešetuką pateko Donatas Baranauskas, Dainius Monstys ir Zigmas Ingelevičius. Luksnėniškis Jonas Rutkauskas užėmė 10 vietą ir pirmą tarp Alytaus rajono žaidėjų, kurių tarpe antra ir trečia vieta dalinosi  luksnėniškiai  Kęstutis Cikanas ir Juozas Tamulionis  . Moterų tarpe pirmą vietą laimėjo  Melanija Juškienė iš Ukmergės .Antra vieta atiteko  alytiškei  Ramunei  Žekevičienei , trečia- Irena Girdžiūtė  profesonali tapytoja iš Vilniaus.

Jaunimo tarpe antrą  ir trečią vietas užėmė broliai   Astijus ir Arijus Ribokai iš Kupiškio surinkę po 11 taškų.  Alytaus jaunimo tarpe geriasią rezultatą pasiekė Dainavos padrindinės mokyklos šaškininkas Airidas Mikelaitis.

Jaunučių berniukų tarpe pirmas Marijampolietis Emilijus Bendoraitis , kuris taip pat laimėjo Smiginio varžytuvėse. Jaunučių mergaičių tarpe pirma  –Adrija Matutytė iš Vilniaus. Smiginio
varžytuvėse geriausiai sekėsi Marijampolietei Danielei Poškutei. Vaikams teisėjavo marijampolietis Jonas Navickas  , suaugusiems Donatas Baranauskas.
        Šių varžybų pagrindinis rėmėjas Žemės ūkio ministerija . LKSKA „Nemunas“ įsteigė  taures  medalius ir įvairius prizus  . Prie šių varžybų prisidėjo įvairiais prizais  “Alytaus naujienos” , UAB”Vita Baltic International”  , , Alytaus rajono savivaldybės sporto skyrius, UAB”Lytagra” , Luksnėnų bendruomenė “Spindulys”  ir Luksnėnų kultūros namų vadovybė suteikusi puikias sąlygas šaškių varžyboms.  J. Rutkauskas vienas iš organizatorių pasidžiaugė turnyre dalyvavusiais pajėgiais  Lietuvos  šaškininkais   ir turnyrą remiančiais atstovais.

Varžybų dalyviai dėkojo organizatoriams už labai gerai, sklandžiai ir vaišingai suorganizuotas varžybas.