Liepos 28 įvyko „Viešvienai 2018“

    Tarptautinis sporto ir kultūros festivalis“ Viešvėnai 2018“,     skirtas Lietuvos 100- mečiui pažymėti

 

          2018m. liepos mėn.28d. Viešvienuose buvo organizuotas kaimo bendruomenių sporto t.y. krosfito varžybos, kur dalyvavo   76 dalyviai iš Estijos bei Lietuvos rajonų ir kultūrinė dalis „Šimtas dainų Lietuvai“.

      Pagrindinis festivalio tikslas apjungti skirtingų kartų ir skirtingos patirties žmonės, skatinti  bendrumo jausmą, kurį geriausiai išreiškia bendri darbai, skambios dainos ir muzika skambanti iš širdies.

       Visus šventės dalyvius ir žiūrovus pasveikino Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, LKSKA „Nemunas“ pirmininkas Kęstutis Levickis.

  Renginio pradžioje buvo apdovanoti krosfito varžybų prizininkai ir nugalėtojai iš Estijos ir Lietuvos. Sportininkus apdovanojo Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos

„ Nemunas“ pirmininkas Kęstutis Levickas, sunkiosios atletikos klubo „ Gintarinė saulė“ direktorius Zigmuntas Šimkus ir Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Renginio vedėja, Viešvėnų kultūros centro direktorė Rima Servienė padėkojo šventės rėmėjams.              

Pirmieji šventėje pasirodė Telšių rajono, Rainių kaimo kapela „ SVAJA“, vadovė Janina Fabijonavičienė. Kapela susikūrė prieš 4 metus,   aktyvi miesto švenčių dalyvė, noriai dalyvauja įvairiose šventėse.

         Taip pat dainavo Augustinas Martinkus iš Telšių- puikias visiems gerai žinomas dainas.

         Lietuvos 100-čiui grojo ir dainavo Akmenės rajono, Ventos kultūros namų stilizuota kapela

PAPIEVIS“, vadovas Raimondas Teniukas. Kapela jauna, muzikuoja apie pusmetį.

          Skambią muziką ir dainas  dovanojo kapela išŠilutės rajono, Švėkšnos amatų centro, Inkaklių kaimo kapela „ Ašvelė“, vadovė Virginija Rukšnaitienė.

Kolektyvas „Ašvelė“ daugeliui žinoma kaip Inkaklių folkloro ansamblio „Dainoriai“ dainininkų sukurta kapela. Jau tris metus sukurta kapela sėkmingai koncertuoja rajone ir už jo ribų – dalyvauta Klaipėdoje, Gargžduose, Raseinių rajone. Kapela bendradarbiauja su kitais kolektyvais, dalyvauja jų organizuojamose šventėse. Šių metų dainų šventės dalyviai.

   Dainavo ir grojo Telšių rajono, Ryškėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela„ Čia ir dabar…“, vadovai Sandra ir Sigitas Petruliai. Kapela muzikuoja jau 6 metus. Aktyviai koncertuoja įvairiuose renginiuose, ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, 100- čio  Dainų šventės dalyviai.

Lietuvos 100 dainas dovanojoŠiaulių rajono savivaldybės kultūros centro,  RAUDĖNŲ filialo liaudiškos muzikos  kapela „ Jaunimėlis“.  Kapela susikūrė 2000 metais. Jos vadovas –  Algis Aušbikavičius. Kapeloje groja jauni žmonės, todėl kapela ir buvo pavadinta „Jaunimėliu“. Su koncertinėmis programomis aplankyta daug Lietuvos miestų ir miestelių. Koncertuojama įvairiose filialo organizuojamose šventėse : valstybinėse, kalendorinėse. Tradiciniuose renginiuose, rajoniniuose, pramoginiuose, renginiuose vaikams ir jaunimui.100-čio dainų šventės dalyviai.Iš viso buvo sudainota ir sugrota 100 dainų.

Renginį filmavo Žemaitijos televizija.

     Visi šventės dalyviai po koncerto buvo pagerbti Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos

„ Nemunas“ atminimo dovanėlėmis.

 

     Krosfito varžybos vyko dviem etapais, t.y. dalyviai iki 15 metų ir antras etapas – dalyviai virš penkiolikos ir suaugę.   Merginos dalyvavo pirmajame etape.

     Pasibaigus krosfito varžyboms buvo pravestas šimtmečio kėlimas, kur stadiono take dalyviai išbandė savo jėgas iškeldami virš galvos sveriančią štanga 100kg. ir daugiau.

    Krosfito varžybose iki 15 metų amžiaus bei merginų apdovanojimai įteikti 10- čiai dalyvių. Nugalėtojais tapo Mantas Šikšnius iš Gargždų, Mantas Sasnauskas taip pat iš Gargždų bei sportininkas iš Estijos.

     Suaugusių grupėje nugalėtojų tapo telšiškis Karolis Andrijauskas, Darius Galdikas iš Klaipėdos ir Linas Kvietkauskis iš Telšių.

    Šimtmečio kėlime taip pat buvo apdovanota dešimt dalyvių. Šioje rungtyje dominavo telšiečiai. Nugalėtoju tapo 170 kg. iškėlęs kariškis, Telšių karo prievolės poskyrio specialistas Linas Kvietkauskis, antras liko Lietuvos jaunimo  sunkiosios atletikos rinktinės narys, studentas telšietis Karolis Andrijauskas, o trečią vietą laimėjo Lietuvos jaunimo sunkiosios atletikos rinktinės narys klaipėdietis Darius Galdikas.

  .

   Kultūrinę programą vedė Viešvėnų kultūros centro direktorė Rima Servienė.  Šį renginį organizavo ir pravedė Telšių sunkiosios atletikos klubas „Gintarinė saulė“ ir Lietuvos Kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“.,  padedant Lietuvos Žemės ūkio ministerijai ir Viešvėnų kultūros centrui.

        

  

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.