VI – sis vėžių valgymo čempionatas 2012

Kai tik Lietuvoje prasideda laikotarpis, kada galima gaudyti vėžius, Dusetose, šalia Sartų ežero pakrantės įsikūrusioje Erikos ir Ramūno Čižų sodyboje jau šeštus metus rengiamas „Vėžių valgymo čempionatas“. Šiemet jis prasidėjo liepos 21 dieną.Vieni čia traukia pasižiūrėti ekstremalaus „sporto“ ( vėžių valgymo), kiti paragauti garsiojo „Čižo alaus“, dar kiti bendrauti, pasibūti gražioje gamtoje.
Nuo seniausių laikų lietuvių vertinamos gėlųjų vandenų gėrybės – vėžiai, kurie gyvena ir dauginasi tik švariuose vandens telkiniuose, prieš varžybų pradžią buvo pademonstruoti visiems dalyvaujantiems varžybose ir šventėje.
Net jeigu ir kas niekada gyvenime rankose nelaikė sultingo, kvepiančio virto vėžio, prieš prasidedant renginiui buvo supažindinti ne tik su čempionato taisyklėmis, bet ir pamokyti, kaip garsusis lietuviškas delikatesas valgomas. O besidomintiems kulinarija buvo demonstruojamas ir vėžių paruošimo procesas, atskleidžiant visus prieskonių sudėties ypatumus. Duobėje įkaitinti akmenys buvo nardinami į medinį kubilą su vandeniu, kuris nuo įkaitusių akmenų užvirdavo ir vėžiai spėdavo išvirti. Senovėje nebuvo nei druskos, nei krapų todėl pagardinimui buvo naudojami kmynai.
Varžyboms prasidėjus kiekvienas dalyvis gavo po tris, elektroninėmis svarstyklėmis pasvertus vėžius, kuriuos turėjo švariai suvalgyti per 5 minutes. Po to lėkštėje likę kiautai vėl buvo pasverti, o svorio skirtumas vertinamas balais ir išvedamas suvalgymo procentas.
Panoro dalyvauti vėžių valgymo varžybose 28 dalyviai, daugiausia iš Kauno ir Vilniaus, bei seimo narys Rokas Žilinskas.
Į finalinį valgymo etapą pateko dusetiškiai – Erikas Čypas, Aušra Barzdienė, vilniečiai Povilas Gruodis ir Vytautas Tareinis, kaunietis darius Rumšas ir panevėžietis Virgis Kišonas ( šis dalyvis dalyvauja visuose vėžių valgymo čempionatuose , vykstančiuose Dusetose ). Nugalėtoju tapo dusetiškis Erikas Čypas, kuris suvalgė 58 ,82% vėžio masės, antrąja vieta tenkinose Povilas Gruodis, o trečia liko Aušra Barzdienė.
Renginį vedė aktorius Andrius Žiurauskas, žinomas iš televizijos filmo „Namai, kur širdis“. Koncertavo bardas Gediminas Storpirštis. Buvo demonstruojama Arvydo Baryso filmo retrospektyva.
Renginį filmavo LTV „Panorama“, bei „Reuters“ naujienų agentūra, kuri filmuotą medžiagą išsiuntinės 40 –iai televizijų programoms.

Varžybų vyr. teisėjas Vytautas Čypas.

Jums taip pat gali būti įdomu...