„Rudens kraitė – 2017“

Meno ir sporto šventė „Rudens kraitė – 2017“ Raseinių rajono Paliepių kaime (Ariogalos seniūnija)

Ruduo savotiškai gražus savo medžių lapų spalvomis, voratinkliais ant žolių stiebų ir grybų derliumi miške. Tačiau ne tik tuo… Ruduo gražus ir savo šventėmis ir gražiu kaimo bendruomenių vykdomų projektų metu dainų ir susibūrimų vardan bendruomeniškumo stiprinimo, skambesiu. Tai, ko gero, tas metas kai norisi parodyti sau ir kitiems ką gražaus nuveikėme per šiuos metus, kaip užaugome, sutvirtėjome dvasiškai ir kokius žingsnius bendruomeniškumo link žengėme 2017 metais.

Labai svarbus indėlis į šią prasmingą kaimo bendruomenių veiklą yra Raseinių rajono savivaldybės administracijos skelbiamas kaimo plėtros projektų atrankos konkursas. Jame dalyvauja visos norinčios ir galinčios teikti paraiškas Raseinių rajono visuomeninės organizacijos. Paraišką pateikė ir visuomeninė organizacija Kaimo bendruomenė Paliepiai. Pavyko gauti lėšų projekto įgyvendinimui. Vienas iš tikslų buvo organizuoti ir pravesti meno ir sporto šventę. Beliko prisidėti entuziazmu ir veikla. Paliepių kaime aktyviai dirba Raseinių kultūros centro Paliepių laisvalaikio salės vadovė R.Krušinskienė, dainuoja moterų ansamblis su vadove V.Aputyte, veikia Raseinių M.Martinaičio viešosios bibliotekos filialas, kuriam šauniai vadovauja ir knygų skaitymą populiarina vadovė Nijolė. Beliko suvienyti jėgas ir siekti rezultato. Tradicinė Paliepių kaimo rudens šventė „Rudens kraitė – 2017“ šiais metais buvo iš dviejų etapų: pirmiausia organizavome sporto varžybas. Dalyviai galėjo varžytis šaudymo iš lanko, šaškių, baudų mėtymo ir galiūnų rungtyse. Turėjome ir svečių iš kaimyninių bendruomenių – atvyko Kaimo bendruomenė „Butkiškė“ su vadovu L.Bielskiu priešakyje ir Gėluvos kaimo bendruomenės komanda su bendruomenės pirmininku Jonu Vazgiu. Prasidėjo sportinės kovos. Baudos krito kas antra, šaškių lentose užvirė kovos tarp „baltųjų“ ir „juodųjų“. Įdomiausia rungtis buvo šaudymas iš lanko ir Galiūnų konkursas. Čia reikėjo paprakaituoti, nes tikras galiūnas turėjo nešti 100 kg sveriantį priekalą 15 m laikui ir versti per 100 kg sveriančią padangą. Rimtai susikovė Butkiškės ir Gėluvos stipriausieji. Šventės šeimininkai – Paliepių bendruomenė – šį kartą stiprumu ir jėga nesižymėjo. Teko pagrindinį prizą – didžiąją seniūnijos taurę atiduoti Galiūnų rungtyje nugalėjusiam Butkiškės bendruomenės nariui.

Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti mūsų nuolatinio rėmėjo – Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ taurėmis, medaliais ir diplomais. Sporto šventės partneris buvo ir Raseinių kūno kultūros ir sporto centras, paskyręs taurę.

Sekantis šventės etapas buvo – meninė dalis. Labai gražiai mums padainavo solistė Eliza Aputytė ir Raseinių rajono Kalnujų bendruomenės ansamblis Kalnuja. Pačioje šventės pabaigoje visi dalyviai vaišinosi kaimiška šiupiniene ir bulviniu plokštainiu.

Lauksime ir ruošimės sekančioms šventėms. Kviečiame atvykti pas mus, į Paliepius.

Visuomeninės organizacijos

kaimo bendruomenė Paliepiai

pirmininkas                                                                                         Benediktas Siliūnas

 

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.