Palangoje vyko jubiliejinis 20-asis „Sportas visiems“ festivalis

Sportas visiems 2013Šių metų gegužės 31 – birželio 2 dienomis Palangoje vyko jubiliejinis, jau 20-asis „Sportas visiems“ festivalis. Tai geros nuotaikos, fizinio aktyvumo ir judėjimo propagavimo renginys. Šie metai Seimo yra paskelbti Sveikatingumo metais – fizinis aktyvumas yra vienas iš svarbiausių faktorių padedančių išlaikyti gerą sveikatą ir puikią laikyseną.

Sveikatingumo metų mėnesiai yra suskirstyti į temas. Gegužės mėnuo skirtas fiziniam aktyvumui, judėjimui, tad šis festivalis apvainikavo šias fizinio aktyvumo propagavimo pastangas ir veiklas. Kartu renginys davė startą pasiruošimui Tarptautinei Judėjimo savaitei, kuri šiais metais bus vykdoma spalio 7 – 13 d dienomis visose Europos sąjungos šalyse, kurios yra Tarptautinės sporto ir kultūros asociacijos ISCA (International sport and culture association) šalys narės. Tame skaičiuje yra ir Lietuva, kurią atstovauja Lietuvos kaimo kultūros ir sporto asociacija „Nemunas“, (LKSKA) vadovaujama pirmininko Kęstučio Levickio, kuris yra ir Judėjimo savaitės pagrindinis koordinatorius Lietuvoje. Taigi, startas duotas.

Vienas iš pagrindinių šių metų festivalio sumanytojų ir organizatorių asociacijos „Sportas visiems“ generalinis sekretorius Algimantas Jucevičius sakė, kad „Festivalio metu populiarinamas judėjimas sveikatos labui. Palangos miesto svečiai įsijungia į kai kurias suorganizuotas veiklas, scenoje gali stebėti sportinių šokių, gimnastikos ir kitus pasirodymus“.

Tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio – Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje tiek vietos gyventojai, tiek svečiai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas mėgėjiškose sporto rungtyse. Be išankstinės dalyvių registracijos varžybos buvo organizuojamos įvairiose miesto viešose erdvėse – J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere, prie jūros tilto, vasaros estradoje, kitose kurorto erdvėse.

Festivalio „Sportas visiems“ rungtys buvo pritaikytos mėgėjams, tad išankstinis sportinis pasirengimas dalyviams tikrai nebūtinas. Jėgas sporto entuziastai išbandė smiginio, šiaurietiško vaikščiojimo, naktinio orientavimosi, kvadrato, virvės traukimo, bėgimo, dviračių, krepšinio, futbolo ir kitose rungtyse.

Festivalio programa tradiciškai buvo pritaikyta kiekvienam pagal pomėgius ir fizinį pajėgumą: nuo raminančios jogos iki aktyvaus žaidimo, nuo trumpalaikių sportinių atrakcionų iki 2 dienas vykstančių varžybų. „Sportas visiems“ festivalis duoda teigiamą toną Palangos kurortui, kad atpalaiduojantis poilsis ir aktyvi fizinė veikla, o ne gulėjimas paplūdimyje ar tuo labiau alkoholio vartojimas ir persivalgymas yra tikro bei jėgas sugrąžinančio, sveikatą puoselėjančio poilsio esmė.

Šiais metais LKSKA „Nemunas“ buvo patikėta teisėjauti kvadrato rungtis. Turėjome gerų, kvalifikuotų teisėjų komandą: tai Josifas Jarošas, Napaleonas Andrijauskas, Zaleckis Rimas ir Antanas Pociūnas bei Vitas Kirtiklis. Teisėjų komandos vadovas – LKSKA pirmininkas K.Levickis. Kvadratas vyko paplūdimyje, netoli tilto. Surasti rungties vietą nebuvo sunku nei poilsiautojams, nei  sporto aistruoliams, nes toje vietoje jau nuo pietų būriavosi norinčių žaisti kvadratą būrys. Amžius nebuvo ribojamas, todėl žaidė ir vaikai, ir paaugliai, ir vyresnio amžiaus sporto aistruoliai. Atrodo nesudėtingas žaidimas iššaukė tikrai daug aistrų, nes norėjosi laimėti ir namo grįžti su medaliu ir taure. Kaip visada nugalėjo noras sportuoti ir betarpiškas teisėjų komandos bendravimas su kvadrato entuziastais. Kvadrato varžybos pasižymėjo komandų gausa: kaip visada tradiciškai dalyvavo „Varėnos“ komanda, neblogai pasirodė „Žemaitijos“ komanda,  Širvintų rajono Čiobiškio seniūnijos kultūros ir sporto klubas  „Pykuolis“, Kelmės rajono Tytuvėnų kvadrato mėgėjų komanda. Varžybos tęsėsi nuo 13 iki pat 17 val. Virė aistros, skriejo kamuolys. Mėlynių tuo metu niekas neskaičiavo, nes virė aistra nugalėti…

Asociacijos „Nemunas“ veikla jungia apie sporto 152 klubų, asociacijų, veikiančių visuose Lietuvos regionuose ir teikia jiems organizacinę, metodinę pagalbą, talkina rengiant respublikines ir vietines varžybas, čempionatus, pirmenybes ir organizuoja bendras šventes.

Festivalio organizatoriai – Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ nariai – siekė, kad į renginius įsijungtų kuo daugiau dalyvių, todėl paskelbė šiemetinį renginio devizą – „Ilsėkis aktyviai“. Preliminariais skaičiavimais savo jėgas festivalyje išbandė ir dalyvavo apie 8000 tūkst. sporto mėgėjų iš visos Lietuvos.

Informacijos šaltinis: www.15min.lt, www.sportasvisiems.lt , www.palanga.lt

Informaciją parengė ir surinko

LKSKA „Nemunas“ tarybos narys

Benediktas Siliūnas

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.