Svarsčių kilnojimo turnyras ,, DEGAIČIAI-2012“

Svarsčių kilnojimo entuziastas degaitiškis Kęstutis Kasparavičius subūrė būrelį gabaus jaunimo, kuris taip pat pamėgo šią sporto šaką. Žemaitijos regione svarsčių kilnojimas nėra populiarus. Norėdamas jį išpopuliarinti ir sudaryti galimybes parungtyniauti, antrus metus iš eilės padedamas Degaičių sporto klubo.LKSKA ,,NEMUNAS“ ir Telšių SRC, Kęstutis Kasparavičius organizuoja Žemaitijos regiono svarsčių kilnojimo turnyrą ,,DEGAIČIAI – 2012“. Į kurį kviečia visus Telšių bei aplinkinių rajonų svarsčių kilnojimo mėgėjus. Deja ir šiemet iš kitų rajonų norinčių dalyvauti neatsirado. Varžybų atidarymo metu sportininkus ir organizatorius sveikino Telšių SRC direktorius Juozas Simanauskas, Degaičių seniūnijos seniūnas Antanas Kontrimas. Atidarymo metu buvo pagerbtas neseniai savo 75-ąjį gimtadienį šventęs svečias iš Plungės rajono Kazimieras Kazragis. Jis yra LKSKA  ,,NEMUNAS“ draugijos tarybos garbės narys, ilgametis sportinių renginių organizatorius ir automobilinio sporto propaguotojas. Žemaičių draugijos pirmininkas Stasys Kasparavičius skambant Lietuvos himnui Kazimierui Kazragiui įteikė Žemaičio pasą.

Būrys sportininkų iš Telšių, Luokės, Degaičių, Tryškių ir Eigirdžių kovojo dėl apdovanojimų įvairiose amžiaus grupėse bei svorio kategorijose. Jaunių grupėje sportininkai rungtyniavo penkiose svorio kategorijose. Pirmąsias vietas užėmė svorio kategorijoje iki 58kg Ovidijus Rupšys (Degaičiai), iki 63kg Aivaras Perskaudas (Ubiškė), iki 73kg Donatas Keinys (Telšiai), iki 85kg Mantas Burba (,,Gintarinė saulė“) ir virš 85 kg Martynas Gaižauskas (Degaičiai). Jaunimo amžiaus grupėje trijose svorio kategorijose nugalėtojais tapo iki 68 kg Martynas Stončius ( Degaičiai), iki 73kg Tomas Dapšauskas (Degaičiai), virš 73kg Mantvydas Kasparavičius (Degaičiai). Suaugusių amžiaus grupėje taip pat buvo trys svorio kategorijos. Nugalėtojais tapo Valdas Kasparavičius iš Degaičių (sv. kat. iki 73 kg), ,,Gintarinės saulės“ atstovai Arvydas Šimkus (iki 85kg) ir Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės narys Linas Kvietkauskis (virš 85kg). Tarp veteranų iki 50 metų nugalėjo Saulius Statkus iš Tryškių. Degaičių atstovas Bronislovas Šiaudkulis laimėjo iki 55 metų amžiaus grupėje. Iki 60 metų stipriausias buvo turnyro organizatorius daugkartinis Lietuvos sunkiosios atletikos veteranų čempionas Kęstutis Kasparavičius. Virš 60 metų amžiaus grupėje laimėjo ,,Gintarinės saulės“ klubo komandos vadovas Zigmontas Šimkus, įrodęs, kad 100 kartų parauti svarstį gali ne tik jo auklėtiniai, bet ir jis pats.

Mergaitės kovojo dvejose grupėse. Su aštuonių kg svarsčiu geriausiai susitvarkė Asta Deimontavičiūtė. Šešiolikos kilogramų svarstį rovė trys merginos iš Degaičių ir Eigirdžių. 70 kartų parovusi Lietuvos merginų sunkiosios atletikos rinktinės narė Monikas Stončiutė tapo nugalėtoja.

Taurėmis buvo apdovanoti absoliučiai geriausią rezultatą savo amžiaus grupėje parodę sportininkai. Jaunių (iki 17 metų) amžiaus grupėje buvo apdovanotas Martynas Gaižauskas iš Degaičių. Jis 16 kg svarstį parovė 170 kartų, o du svarsčius pastūmė 55 kartus. Jaunimo amžiaus (iki 20 metų) grupėje nugalėjo Tomas Dapšauskas (Degaičiai). Jis 24 kg svarstį parovė 70 kartų, o du svarsčius pastūmė 12 kartų. Tarp suaugusių geriausią rezultatą pasiekė Valdas Kasparavičius iš Degaičių, parovęs 32 kg svarstį 50 kartų ir pastūmęs du svarsčius 14 kartų. Tarp veteranų absoliutaus nugalėtojo vardą iškovojo Kęstutis Kasparavičius. Jis 24 kg svarstį parovė 71 kartą ir du svarsčius pastūmė 30 kartų. Komandinėje įskaitoje trečia buvo Luokės vidurinės mokyklos komanda (vadovė Daiva Pociutė). Antrąją vietą užėmė sporto klubas ,,Gintarinė saulė“ vadovas Zigmontas Šimkus. Turnyro nugalėtojais tapo Degaičių SK (vadovai K. Kasparavičius ir B. Šiaudkulis).

Po apdovanojimų sportininkai vėl buvo pakviesti kitais metais atvykti į Degaičius pasigalynėti su svarmenimis, pagerinti savo asmeninius rezultatus bei paieškoti draugų, kurie irgi pamėgtų šią sporto šaką, nes ji nereikalauja didelių lėšų bei išskirtinių sąlygų.