Nepriklausomybės taurė, 2022

Telšiuose, liepos 1-3 dienomis vyko jau 32-tasis tarptautinis sunkiosios atletikos turnyras
„Nepriklausomybės taurė 2022“. Šiais metais susirinko net 128 stipriausi Lietuvos, Estijos ir
Latvijos sunkiaatlečiai. Tai prestižinis ir giliausias tradicijas turintis sunkiosios atletikos turnyras
Lietuvoje, kuriame kasmet varžosi Europos, pasaulio ir Olimpinių žaidynių dalyviai. Tunyrą
organizuoja ir praveda Telšių sunkiosios atletikos klubas „Gintarinė saulė“, kartu su Telšių raj.
savivalybę ir LKSKA „Nemunas“. Sportininkai varžėsi skirtingose amžiaus grupėse pagal
„Sinklerio“ (meistriškumo) lentelę.
Vyrų amžiaus grupėje varžėsi 21 dalyvis, o nugalėjo ir sunkiausią „štangą“ turnyre iškėlė,
Tokijo Olimpiados dalyvis, anykštėnas atstovaujantis Klaipėdos komandai Arnas Šidiškis 370
taškų, antrą vietą iškovojo, vos vienu tašku atsilikęs, Telšiškis Irmantas Kačinskas 369 taškai,
kuris taip pat atstovaują Klaipėdos komandą, trečias Šilutiškis Tomas Licinchai 361 taškai. Visi
trys sportininkai dar prieš mėnesį varžėsi Europos čempionate Lietuvos nacionalinės rinktinės
sudėtyje.

Vaikinų iki 20 metų amžiaus grupėje varžėsi 32 dalyviai. Inirtinga kova vyko iki
paskutinės minutės, kurią laimėjo Klaipėdietis Neilas Gineikis 293 takškai, vos vienu tašku jam
nusileidęs liko Telšiškis Deivydas Barkus 292 taškai, abu sportininkai yra Lietuvos jaunių ir
jaunimo rinktinės lyderiai, pažymėtina jog praėjusiais metais jie dalyvavo pasaulio jaunių
čempionate Saudo Arabijoje, trečią vietą iškovojo vilnietis Daniel Macesovic 281 taškai.

nor

Jaunučių amžiaus grupėje iki 13 metų varžėsi 28 dalyviai, o didžiausią intriga vyko tarp

Estijos sportininko Purk Daniel ir Klaipėdiečio Deivido Malvico, kurią Deividas laimėjo vos
vienu tašku, surinkęs 184 taškus, estas Daniel surinko 183 taškus. Trečią vietą iškovojo, vietinis
sportinkas iš Telšių, Augustas Kvietkauskis 168 taškai.

Moterų grupėje varžėsi 31 dalyvė, o intrigą kėlė dar prieš mėnesį Europos čempionate dėl
medalių kovojusi Gintarė Bražaitė ir Lijana Jakaitė. Šios Lietuvos rinktinės lyderės susigrūmė ir
šiame turnyre, kurį šį kart laimėjo gargždietė Lijana Jakaitė surinkusi 254 taškus, o jausdama
Europos čempionate patirtos traumos pasekmes Gintarė Bražaitė tenkinosi antra vieta 231 taškas.
Trečią vietą iškovojo Lietuvos rekordus gerinusi vilnietė Aistė Anciukevičė 197 taškai.
Merginų iki 17 metų amžiaus grupėje, tarp 16 jaunųjų sunkiaatlečių, pirmasias dvi vietas
iškovojo klaipėdietės – Kotryną Selezniova 201 taškai ir Milena Norvilaitė 172 taškai, trečią
vietą tenkinosi telšiškė Brigita Remėzaitė 164 taškai. Visos šios merginos praėjusiais metais
dalyvavo pasaulio jaunių čempionate Saudo Arabijoje, o tai dar kartą parodo šio turnyro prestižą.
Tradiciškai buvo apdovanotas jauniausias ir vyriausias turnyro dalyvis, tai telšiškiai Aras
Šimkus (7 metai) ir Alvydas Gvergždys (64 metai).

Projektas „Dabar mes judame“ Nr. SRF-FAV-2019-1-0377 finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.