Nepriklausomybės taurė 2021

Nepriklausomybės taurė 2021m.

Liepos 02 – 04 dienomis Telšių sporto arenoje vyko tradicinis, jau 31-asis tarptautinis sunkiosios atletikos  turnyras, kuriame varžėsi stipriausios Lietuvos ir Estijos komandos, viso 164 dalyviai.

Pirmąja dieną varžėsi jaunučių grupėje dalyvavę sportininkai ir tradiciškai jauniausiam varžybų dalyviui, šiais metais juo tapo Aras Šimkus (6metai) buvo įteiktas specialus prizas. Amžiaus grupėje iki 11m. stipriausias tapo Estijos „Albu“ komandos atstovas Purk Daniel, amžiaus grupėje iki 13m. nenugalimas buvo marijampolietis Rasvydas Asijavičius, o amžiaus grupėje iki 15m. Vilniaus komandos atstovas Pijus Adomėnas.

Šeštadienį dalyvavo patys stipriausi sportininkai jaunių ir vyrų grupėse. Jaunių grupėje savo pranašumą įrodė absoliutus Lietuvos jaunių čempionato nugalėtojas, telšiškis Deivydas Barkus, amžiaus grupėje iki 17m.iš kėlė 160kg sveriančią štanga. Absoliučioje vyrų grupėje, du kart Europos vicečempionas klaipėdietis Žygimantas Stanulis iškėlė 201 kg ir tapo stipriausiu turnyro sportininkų. Žygimantas iškėlęs sunkiausią štanga šiose varžybose laimėjo papildomai įsteigtą Telšių miesto mero Kęstučio Gusarovo „mero taure“.

Sekmadienį vyko moterų grupės varžybos, kur iki 15m. amžiaus grupėje pati stipriausia tapo klaipėdietė Milena Norvilaitė, aplenkusi antroje vietoje likusią Telšių komandos atstovę Eligija Maračauskaitę. Absoliučioje moterų grupėje dalyvavo per 50 sportininkių ir kova tęsėsi iki paskutinio kėlimo, kur nugalėtojas skyrė tik minimalus tašku skirtumas, o varžėsi dvi Europos čempionatų prizininkės. Pati stipriausia tapo Gargždų komandos atstovė Lijana Jakaitė, aplenkusi Anykščių atstovę Gintarę Bražaitę.

Šis renginys priklauso projektui „Dabar mes judame“ Nr. SRF-FAV-2019-1-0377 ir buvo finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.