Nepriklausomybės taurė, 2020

 

Telšiuose liepos 3-5 dienomis vyko jau jubiliejinis 30-tasis sunkiosios atletikos turnyras „Nepriklausomybės taurė“, kuriame tradiciškai savo jėgas išbandė stipriausios ne tik Lietuvos komandos, bet ir svečiai iš Latvijos bei Estijos. Šį tarptautinį turnyrą sunkiosios atletikos klubas „Gintarinė saulė“ rengia kiekvienais metais ir bendradarbiaujant su Telšių rajono savivaldybę bei asociacija „Nemunas“ kiekvienais metais turnyras „auga“ ir tampa vienuprestižiškiausiu ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos regione.  Šiais metais turnyre dalyvavo virš 100 sunkiaatlečių, kurie varžėsi įvairiose svorio kategorijose ir amžiaus grupėse. Jauniausiam varžybų dalyviui Dominykui vos  9 metai, o vyriausias „meistrų grupėje“ dalyvavęstelšiškis Kęstutis Kasparavičius jau 65 metų.

Absoliučioje merginų grupėje iki 14 metų pati stipriausią tapo Klaipėdos atstovė MilenaNorvilaitė, kuri praėjusiais metais dalyvavo ir Europos jaunių čempionate. Antrą vietą iškovojo šeimininkų, Telšių „Gintarinės saulės“ komandos atstovė Eligija Maračauskaitė, o trejetuką uždarė dar viena Klaipėdos komandos atstovė Austėja Šeiningaitė.

Merginų grupėje iki 17 metų pati stipriausia buvo Latvijos komandos atstovė SandijaKeisa, antrą vietą iškovojo Degaičių komandos atstovė Brigita Remėzaitė, trečią iškovojo Klaipėdos komandos narė Giedrė Vilkaitytė.

Bendroje moterų įskaitoje dominavo Vilniaus komandos narės, kurios iškovojo pirmąsias dvi vietą. Pati stipriausia šiame turnyre tapo Monika Miliauskaitė, o jos komandos narė IndrėjaRimdziūtė iškovojo antrą vieta. Trejetuką užbaigė Klaipėdos komandos narė Inga Znotinaitė.

Mažiausioje berniukų amžiaus grupėje U-13 stipriausias tapo Vilniaus komandos atstovasEitvidasVaškelevičius, antrą vietą iškovojo svečias iš Estijos Purk Daniel, trečias Marijampolietis Aristėjus Arbačiauskas, o į šešetuką pateko ir šeimininkų „Gintarinės saulės“ komandos atstovas, jaunasis Giedrius Kisielius.

Sekančioje amžiaus grupėje U-15 stipriausias buvo svečias iš Estijos Vali Roomet, antras klaipėdietis Neilas Gineikis ir trečias „Degaičių“ klubo atstovas Dovydas Mažonas.

Amžiaus grupėje U-17 nenugalimas buvo latvis LaurisLoginsiškėles 150kg., antrą ir trečią vietas iškovojo Vilniaus komandos atstovai, Martynas Adomėnas ir Danielius Macesovič.

Iki 20 metų amžiaus grupėje savo meistriškumą įrodė, kol kas vienintelis sunkiaatletis Lietuvos istorijoje dalyvavęs jaunimo Olimpinėse žaidynėse Argentinoje, Marijampolietis Žilvinas Žilinskas, antrą vietą iškovojo Panevėžio komandos atstovas Kornelijus Pamarnackas, trečias jo komandos draugas Mindaugas Tauginas.

Absoliučioje vyrų grupėje Lietuviai įrodė pranašumą prieš svečius iš Latvijos ir Estijos, o pats stipriausias šio turnyro dalyvis tapo šeimininkų „Gintarinės saulės“ komandos atstovas, telšiškis Linas Kvietkauskis (treneriai M. Šimkus ir Z. Šimkus), kuris išrovė 140kg sveriančią štangą ir pastūmė 182kg, viso dvikovėje surinkęs 322kg nepaliko vilčių antrą vietą iškovojusiam Šilutiškiui (dabar atstovaujiančiam Klaipėda) Lukui Kordušui, bei trečią vietą iškovojusiam Anykštėnui (šiuo metu Vilniaus komandos treneriui) Mindaugui Januliui.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.“ 

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.