Liepos 2-ąją dieną, nepabūgus itin karšto oro, įvyko tradicinė Luksnėnų sporto šventė, kurią
organizavo Luksnėnų kaimo bendruomenė „Spindulys“.
Nuo pat ankstyvo ryto, komandos ir žaidėjai aktyviai registravosi į komandines ir individualias
sporto šakas. Šventę sveikinimo kalba pradėjo bendruomenių pirmininkai Saulius Belickas ir
Marius Povilaitis!
Kai šventei buvo duotas startas, prasidėjo nuožmūs mūšiai krepšinio 3×3 ir tinklinio 4×4
varžybose. Pertraukoje tarp jų vyko smiginio, baudų ir tritaškių metimų konkursai, žaidžiamas
šaškių ir šachmatų simultanas, Alytaus raj. visuomenės sveikatos biuro estafetės ir žaidimai,
vaikučiai galėjo džiaugtis batutu.

Daug susidomėjimo, emocijų ir džiugių akimirkų sulaukė 3×3 krepšinio turnyras, kuriame
dalyvavo 9 komandos. Aukso medaliais ir taure džiaugėsi komanda „Šaltibarščiai“ (Ugnius
Margelis, Agnius Panka, Tadas Barzdaitis), sidabras atiteko komandai „Tritaškiai ir šnipštas“
(Mantvydas Braknys, Deividas Sipavičius, Tadas Jegelevičius, Edvinas Kundrotas), bronza –
„Prienų Rūdupiui“ (Haroldas Ratkevičius, Emilis Savasta, Ugnius Valentukevičius, Simonas
Dulko). Puikiai pasirodė ir „Gulbelė“ iš Butrimonių, „Dainava“, „Marsiečiai“, „Rojus“,
„Žaunieriškių Bravo“, „STB“.

Stipriais smūgiais, didele konkurencija ir puikiu žaidimu pasižymėjo tinklinio 4×4 varžybos.
Jose dalyvavo 5 komandos iš Alytaus, Miroslavo, Simno, Užubalių ir Luksnėnų! Po daugybės
rimtų kovų triumfavo „Užubalių“ komanda (Aidas Dziusas, Domantas Savickas, Tomas
Vasiliauskas, Gustas Pultarackas), antrąja vietą laimėjo „Aniškis“ (Andrius Krupavičius,
Regimantas Ziminskas, Nedas Danulevičius, Tomas Šerkšnas), bronzą – „Audi fanai“ (Lukas
Jurčiukonis, Lukas Labanauskas, Erikas Žuklija, Ugnius Valentukevičius). Labai nedaug iki
medalių pritrūko komandai iš Luksnėnų „Columbia“.
Ir vėl gausaus sporto mėgėjų ir sportininkų dėmesio susilaukė smiginio varžybos. 58 dalyviai
– tiek spėjo išbandyti save mėtant strėlytes į smiginio taikinį. Geriausiai tarp vyrų sekėsi Ugniui
Margeliui, kuris surinko 146 taškus. Antrąją vietą laimėjo Alvydas Zelenius – 139, trečiąją –
luksnėniškis Deividas Marčiukaitis – 116. Labai gerus rezultatus pademonstravo ir Tadas
Brazdaitis, Benediktas Petruška, Lukas Jurčiukonis, Deimantas Ašmenskas. Nuo vyrų
neatsiliko ir moterys – aukso medaliu džiaugėsi Lina Povilaitienė (81 tšk.), sidabrą laimėjo Zita
Belickienė (75 tšk.), bronzą – Ieva Honkanen (65 tšk.). Tarp vaikų geriausią rezultatą
pademonstravo Arijus Čepkevičius, surinkęs 95 taškus, antrąją vietą iškovojo Dovydas
Surdokas – 70 tšk., trečiąją – Tajus Marčiukaitis (51 tšk.).

Tarpe tarp 3×3 krepšinio grupės varžybų ir atkrintamųjų vyko baudų ir tritaškių metimų
konkursai. Geriausiu snaiperiu tapo Benediktas Petraška įmetęs 3 tritaškius iš 3. Po pratęsimo
antrąją vietą iškovojo Tadas Jegelevičius, trečiąją – Tadas Barzdaitis. Po du tritaškius įmetė ir
Jonas Dumbliauskas, Saimonas Kuckailis. Baudų metimo konkurse keturi sportininkai įmetė
tris baudas iš tiek pat mestų. Pirmąją vietą iškovojo ir pratęsime neklydęs Ugnius
Valentukevičius, antrąją – Mastautas Anskaitis, trečiąją – Simonas Dulko. Visus metimus
pirmajame etape pataikė ir Agnius Panka. Tarp moterų geriausią rezultatą prie baudų metimų
linijos pademonstravo Ugnė Krupavičienė, sidabru džiaugėsi Jurgita Kanapickė, bronza – Ieva
Honkanen.
Apie 40 šventės dalyvių išbandė save šaškių ir šachmatų simultane. Lygiąsias prieš
daugkartinį čempioną Dainių Buklerį iškovoję sportininkai iš karto laimėdavo prizą. Odeta
Petraitienė šachmatais laimėjo taurę laimėjusi rezultatu 2:1. Taip pat dalyviai turėjo puikią
galimybę pasivaržyti tarpusavyje . Džiaugiamės dalyvių rezultatais.

Šventę vainikavo „Drūčiausios dzūko“ rinkimai. Dar prieš juos savo jėgas išmėgino ir
moterys. 8 kg giros kėlimo rungtyje nepralenkiama buvo Odeta Petraitienė (50 iškėlimų),
puikiai pasirodė ir Vakarė Petraitytė ir Ramunė Janavičiūtė abi iškėlusios po 28 kartus. Po 20
kartų girą iškėlė Jurgita Kanapickė ir Vida Vaitkevičienė, 16 – Ieva Honkanen. Tradicinėje
keptuvės metimo rungtyje pirmąją vietą ir įmonės „Editos kepiniai“ įsteigtą šimtalapį laimėjo
Ramunė Janavičiūtė, antroji vieta – Ugnė Krupavičienė, trečioji vieta – Odeta Petraitienė.
„Rungtyje moterims“ dalyvavo 12 moterų!
��‍ Stipriausių vyrų penkiakovėje kovėsi 4 vyrai. Giros metimo, „Apolono ašies“ kėlimo ir
grandininio pjūklo laikymo varžybose nepralenkiamas buvo Lukas Tamulionis. Padangos
vertimo rungtį laimėjo Raimundas Kondratavičius (Luką aplenkė vos 0,03 sek.), giros kėlimo
nugalėtojas – Donatas Agurkis! „Drūčiausiu dzūku 2022“ tapo ir Elvertos įsteigtą taurę laimėjo
Lukas Tamulionis!!! Varžybose taip pat dalyvavo Tomas Reklaitis (trečia vieta grandininio
pjūklo laikyme) ir Mindaugas Krikščiūnas.

Ir nors šventės įkarštyje mus atgaivino lietus, Luksnėnų sporto šventė įvyko!! Ji nebūtų įvykusi
be mūsų rėmėjų . Pagrindinis šventės rėmėjas įsteigęs taures , medalius , diplomus ir prizus
Lietuvos kaimo ir kultūros asociacija „Nemunas“. Taip pat įvairiais prizais prisidėjo Alytaus
rajono savivaldybė, UAB „Elverta“, UAB „Pietų spektras“. AČIŪ tariame varžybų teisėjams –
Mindaugui Kanapickui, Mantui Krupavičiui, Raimundui Kondratavičiui, Alytaus rajono
visuomenės sveikatos biurui – už žaidimus, estafetes ir svarbią informaciją šventės dalyviams,
už diplomų užrašymą – Linai Povilaitienei, už šventės aprūpinimą elektros energija – Donatai ir
Arūnui Valentukevičiams, Gintai ir Rimui Dumbliauskams, už šventės įamžinimą – danielius.net
ir Auksei Čyžiūtei, už pagalbą – Jonui Rutkauskui ir visiems „Drūto dzūko“ ir „Spindulio“
nariams, kurie prisidėjo prie šventės organizavimo. Geros visiems vasaros ir iki kitų sporto švenčių!!