Kupiškyje uždarytas lietuviško ritinio 55-asis sezonas

Jubiliejinio 55-ojo lietuviško ritinio sezono uždarymas

Jau tapo tradicija lietuviško ritinio (ripkos) sezoną Kupiškyje užbaigti rajono savivaldybės Mero taurės varžybomis. Šiame turnyre ir šiais metais spalio 15-16 dienomis dalyvavo keturios rajono komandos: Kupiškio LM KASP 504 lengvosios pėstininkų kuopos savanorių, FC „Narjanta“, Kupiškio TVM ir Kupiškio L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos. Spalio 15 d. Kupiškio miesto stadione vyko turnyro atidarymas, kurio metu Kupiškio rajono savivaldybės Meras D.Bardauskas palinkėjo gero oro ir sportinio pykčio. Turnyras prasidėjo Kupiškio TVM ir KASP kuopos komandų rungtynėmis. Pirmame kėlinyje žymiai geriau sekėsi TVM komandai, ji kėlinį laimėjo 6:0. Po pertraukos savanoriai stipriai pagerino žaidimą ir antrąjį kėlinį po atkaklios kovos laimėjo 6:4, tačiau bendras rezultatas 10:6Kupiškio TVM komandos naudai. Antrieji stojo į kovą Kupiškio L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ir FC „Narjanta“ komandų žaidėjai. Gimnazistai, nors ir žaisdami nepinos sudėties, nugalėjo rezultatu 9:2. Trečiose dienos rungtynėse truputį pailsėję gimnazistai 6:2 nugalėjo Kupiškio TVM komandą, o ketvirtos rungtynės – tarp FC „Narjanta“ ir Kupiškio KASP savanorių – po labai įtemptos kovos baigėsi lygiosiomis – 4:4. Po pirmosios varžybų dienos tapo aišku, kad gimnazistai užsitikrino varžybų nugalėtojų vardą. Kitų vietų laimėtojai liko neaiškūs.

Sekmadienio rytą pirmieji į kovą stojo gerai nusiteikę gimnazistai ir Kupiškio KASP savanoriai. Kariūnams, praėjusių metų Mero taurės laimėtojams, siekiant antros vietos buvo reikalinga pergalė, tačiau gimnazistai ir vėl sužaidė labai apgalvotai ir kovingai nugalėdami kariūnus rezultatu 6:1. Paskutiniąsias turnyro rungtynes žaidė Kupiškio TVM ir FC „Narjanta“ komandos. Jas 9:1 laimėjo Kupiškio TVM komanda. Suvedus turnyro varžybų rezultatus paaiškėjo, kad FC „Narjanta“ liko ketvirta, treti – LK KASP 504 lengvosios pėstininkų kuopos kariūnai, antri Kupiškio TVM sportininkai ir po trijų mėtų pertraukos  nugalėtojais tapo Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos komanda.

Varžybas sekmadienį stebėjo mūsų kraštietis, olimpinis ir pasaulio čempionas Virgilijus Alekna, kuris padėjo rajono Merui Dainiui Bardauskui apdovanoti turnyro nugalėtojus ir prizininkus. Rajono Meras padėkojo turnyro dalyviams už šio tautinio žaidimo populiarinimą, palinkėjo ir kitais metais dalyvauti tradiciniame turnyre. Prie Mero sveikinimų prisidėjo ir svečias V.Alekna, kuris po apdovanojimų ir pats pabandė pamėtyti ritinį. Visi turnyro dalyviai buvo apdovanoti jubiliejiniais Kupiškio RSK „Aukštaičiai“ medaliais. Geriausiu vartininku buvo pripažintas gimnazistas Gražvydas Kardauskas, rezultatyviausiu žaidėju – Orestas Stuknius (KTVM) ir geriausiu gynėju – Boris Gembickij (KASP). Jie buvo apdovanoti Kupiškio rajono savivaldybės Mero prizais. Jubiliejiniais LRSF ir Kupiškio RSK medaliais buvo apdovanoti turnyro svečiai.

Dėkoju visiems RSK „Aukštaičiai“ gerbėjams ir rėmėjams už žaidėjų palaikymą, neleidžiantį užmiršti šio tautinio, kupiškėnų anksčiau labai mėgiamo žaidimo.