Kovališkėnų „Judėjimo džiaugsmas 2021“

Kasmet Kavoliškio bendruomenė rengia smagią šventę „Judėjimo džiaugsmas 2021“. Kavoliškėnų meilė aktyviam gyvenimo būdui seniai žinoma: jie kasmet rengia dviračių kroso, virvės traukimo ir kitas smagias varžybas.

Turi sąlygas sportuoti

Kavoliškėnų dėmesys judriam gyvenimo būdui neturėtų stebinti. Čia ir stadionas yra, ir Kavoliškyje dviračių takai nauji. Jais dabar saugiai, patogiai ir be vargo galima numinti į Rokiškį. Pavakariais gyvenvietė ir jos apylinkės pilnos judančių: vaikščiojančių, dviračiais važinėjančių žmonių. O ir svečių iš aplinkinių kaimų sulaukiama. Važinėti, vaikščioti patogu: takai nauji, juos nuo judrios gatvės saugo atitvarai.

Šeimų šventė

Penktadienį, vos grįžę iš darbų, kavoliškėnai su šeimomis skubėjo į stadioną. Jame vyko daug veiksmo. Ir dideli, ir maži varžėsi įdomiose rungtyse, kurias surengė sporto klubo „Viesulas“ komanda. Patys mažiausieji lenktyniavo paspirtukais, vyresni – dviračiais. Nėra ko stebėtis, kad pasivaržyti norinčiųjų netrūko: laukė gausybė medalių ir prizų.

Po lenktynių dviračiais mažieji mokėsi šaudyti iš lanko. O vyresnieji prisiminė tais senais laikais, tolimoje vaikystėje įgytus įgūdžius, kai kiekvienas save gerbiantis paauglys mokėjo iš lazdyno pasigaminti lanką, išdrožti strėles. Ir prakalbus apie tai, iš karto prasideda diskusija, kokia virvė buvo geriausia naudoti templei, ar indėnės moterys šaudė iš lanko. Iš tiesų, vaikystėje mažai kam rūpėjo indėnių teisės ir pareigos – kaip ir dera lygių teisių visuomenėje, iš lanko šaudė ir berniukai, ir mergaitės.


Sportinės varžybos užsitęsė tiek, kad vakaro vedėjai net kelis kartus kvietė dalyvius iš stadiono į gyvenvietės centrą, kur prie kultūros namų šventiniam koncertui jau rikiavosi atlikėjai.

Apdovanojo gyvenvietės grožiu besirūpinančius

Šventinėje scenoje – Aleksandravėlės saviveiklininkai, kolektyvas „Šypsena“. Pramaišiui su jų linksmomis dainomis – šventės svečių sveikinimai. Rajono meras Ramūnas Godeliauskas linkėjo ramybės: nepasiduoti visuomenę apėmusioms susipriešinimo nuotaikoms, gerbti vieni kitus.

Bendruomenės atstovė Danutė Kirstukienė pagarsino ir apdovanojo gyvenvietei nusipelniusius žmones: tuos, kurie valė jos tvenkinį, kurie puošė ir gražino aplinką, jungėsi prie švenčių organizavimo. Ir pranešė, kad atsirastų galimybė išvalyti kavoliškėnų pamėgtą maudyklą. Jei tik patys euro kito nepagailėtų, o ir savivaldybė lėšomis paremtų. Į tai meras pajuokavo namuose piniginę palikęs. Kavoliškėnai sakė – menka bėda, gali ir patys merą aplankyti, to prisidėjimo paprašyti.

Batutas ir naminė duona

Kol kavoliškėnai varžėsi stadione, ir tiems, kurie nemėgsta ar negali sportuoti, buvo veiklos. Vaikai linksminosi šokinėdami ant batuto. O štai vyresnieji galėjo apžiūrėti ankstesnių švenčių nuotraukas. Paragauti ypatingos naminės duonos, kurią kepa ir edukacijas veda kazliškėnė Svetlana Šerepkienė.

„Ką ten duona – čia jau visas pyragas“, – ragaudami naminę duoną, pagardintą vaisiais ir riešutais, sakė pirkėjai. Nenuostabu, kad kepaliukų kiekis pintinėlėje sparčiai tirpo.

Pagrindinis renginio rėmėjas Lietuvos Respublikos  Žemės Ūkio Ministerija

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.