Geros emocijos Siesikuose – Drakonų valčių festivalis

 

Pirmą kartą Ukmergės rajone buvo organizuotas Drakono valčių festivalis. Jis vyko prie Siesikų pilies (XVI amžiaus rezidencinė pilis), irkluotojai varžėsi Siesikų ežere. Šį renginį organizavo viešoji įstaiga „Sveikata visuomenei“ ir Ukmergės moterų krepšinio klubas su partneriais – Ukmergės rajono savivaldybe bei KSKA „Nemunas“.

Drakono valčių šventė Lietuvoje rengiama jau ketvirtus metus. Tai – komandinio irklavimo varžybos, kurių istorija atkeliavusi iš senovės Kinijos. Tai tradicinis kinų kultūros renginys, UNESCO pripažintas nematerialiu pasaulio paveldu.

Vienos valties komandą sudaro 22 nariai: 20 irkluotojų, būgnininkas ir vairininkas. Šios varžybose kiekvienas komandos narys yra labai svarbus.

Rungtyniauti Siesikų ežere susirinko daugiau nei 15 komandų ne tik iš Ukmergės rajono, bet ir Visagino, Kauno, Vilniaus.

Besirengiant varžyboms buvo surengtos mokymosi treniruotės Kurėnų ežere.

Varžybų, kurių distancija – 200 metrų, metu emocijų netrūko – garsiai skambant būgnams, energingai komanduojant vairininkams, irkluotojai skriejo į priekį. Juos garsiai palaikė ir nemažas susirinkusiųjų būrys. Aistringiausiems – „Siesikų“ komandos fanams – netgi buvo įteiktas prizas.

Varžėsi po dvi komandas, į kitą etapą patekdavo nugalėtoja.

Greičiausia buvo ukmergiškių jaunimo komanda „Aktyvistai“, antri liko jau patirtį turintys svečiai iš Visagino. „Visagino grupė“ komandos vairininkas – šešis kartus Europos ir triskart pasaulio čempionas visaginietis Raimundas Labuckas. Trečioji vieta atiteko jungtinei Ukmergės policininkų ir ugniagesių komandai „Jėga“, o ketvirta liko jungtinė vilniečių ir kauniečių ekipa, kuriai vadovavo daugkartinis Lietuvos, Europos ir Pasaulio Bušido čempionatų nugalėtojas Jordanas Poškaitis. Beje, varžybos buvo tokios įtemptos, kad antros vietos laimėtoją teko aiškinti fotofinišo pagalba…

 

Renginyje dalyvavo ir Lietuvos krizių tyrimo centro atstovai, kurie mokė, kaip saugiai elgtis prie vandens ir vandenyje, kaip elgtis pamačius skęstantįjį ir kokiu būdu jam padėti.

Vyko ne tik sportinės varžybos – Siesikų pilyje romansus dainavo ansamblis „Šventerečius“, mažieji festivalio dalyviai galėjo pajodinėti poniu, savo paslaugas siūlė prekybininkai, buvo kepamas šakotis, virė gardi žolelių arbata.

Tikimės, kad Drakonų valčių festivalis taps tradicine švente Siesikuose.

 

Ukmergės moterų krepšinio klubo

prezidentė Rima Boškevičienė

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.