„Bėk bėk, žirgeli!“ Anykščiuose – žirgo ir žmogaus bendrystės šventė

 

„Bėk bėk, žirgeli!“ Anykščiuose – žirgo ir žmogaus bendrystės šventė

Birželio 3 d. anykštėnai ir rajono svečiai Niūronių kaime, Anykščių rajone, rinkosi į jau kelis dešimtmečius skaičiuojančią Tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventę „Bėk bėk, žirgeli!“. Šventės programoje – nuo pirmą kartą šventės istorijoje organizuotų Lietuvos sunkiųjų veislės arklių darbingumo vertinimų iki tautinio paveldo ir amatų mugės, teatralizuotų, per pusšimtį dalyvių iš viso rajono sutelkusių, kiemų, žirgų sporto konkūrų ir parodomųjų programų, parodų, koncertų ir vienu pagrindinių akcentų renginyje tapusio tradicinių kinkinių žygio su žemaitukais, kurio dalyviai dar iki pirmojo birželio šeštadienio aplankė Kėdainių, Panevėžio ir Anykščių rajonų bendruomenes.

Nuo pat ryto šurmuliavusi šventė sutraukė šimtus tradicinės kultūros, amatų ir žirgų sporto mylėtojų iš visos Lietuvos. Šventės atidarymo ceremonijoje susirinkusius svečius pasveikino Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir Žemės ūkio viceministras Saulius Savickis. Šventės vėliavą kėlė jaunieji anykštėnai: 2017 m. Lietuvos žiemos konkūrų čempionato vaikų amžiaus grupės bronzos medalio laimėtoja Augustė Baužaitė ir 2017 m. Lietuvos jaunių vilčių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Linas Uogela.

Pristatyti buvo ir dar gegužės 30 d. žygį tradiciniais žemaitukų kinkiniais Kėdainių rajone pradėję žygio dalyviai. Iš Ruoščių kaimo, Lietuvos geografinio centro, pajudėję šeši žemaitukų kinkiniai ir su jais keliavusi klounų teatro studija „Dulidu“ gegužės 30 d. Surviliškyje (Kėdainių r.), gegužės 31 d. vakarą – Ramygaloje (Panevėžio r.) ir birželio 1 d. – Traupyje (Anykščių r.) susitiko su bendruomenėmis, parodė mažojo cirko spektaklį „Profesorius ir blusa“ (režisierius ir aktorius – Liudas Vyšniauskas) ir kvietė dalyvauti šventėje „Bėk bėk, žirgeli!“.

Niūronių hipodrome svečiai stebėjo parodomąsias žirgų programas, žemaitukų, Šetlando poni veislių žirgų konkūrus, Ristūnų veislės žirgų parodomuosius važiavimus.

Šventės metu Niūronių kaime vyko Gintaro Kaltenio fotografijų paroda ir albumo „Senuoju pašto keliu – žirgais ir karietomis“ pristatymas Arklio muziejuje, prie pašto karietos. Mažieji svečiai buvo pakviesti į žirgininkės ir poetės Vitos Jašinauskaitės piešimo pamokėlę „Pieškime žirgą šalia žirgo“.

Tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ žiūrovai birželio 3 d. Niūronių hipodrome išvydo parodomąją programą su žirgais, konkūrų varžybose – net 100 duetų startų, pamatė 4 parodomąsias žirgų lenktynes ir vieną komandinę rungtį.

Anykščių raiteliai dalyvavo penkiose rungtyse ir iškovojo dvi pirmąsias, keturias antrąsias ir tris trečiąsias vietas.

Didėjančio sunkumo su Jokeriu konkūre, grupėje iki 16 metų, nepralenkiamu duetu tapo Linas Uogela su Jalta (Anykščiai), 2-ą vietą užėmė Jorilė Petrauskaitė su Regbiu (Anykščiai), treti – Gabrielė Baužaitė su Fernanda (Anykščiai), Linas Uogela  su Chada (Anykščiai) buvo ketvirti ir Gabrielė Baužaitė su Savana (Anykščiai) – penkti.

Didėjančio sunkumo su Jokeriu atviroje klasėje čempionais tapo duetas Povilas Mikelskas su kumele Laceta (Lazdijai), 2-ą vietą užėmė Austėja Žilinskaitė su Saule (Anykščiai), trečią – Kamilė Čičirkaitė su Frederyku (Anykščiai), Elena Railienė su Kitamiu (Vilniaus žirgynas) buvo ketvirti, Linas Uogela su Fudži (Anykščiai) – penkti.

 

Anykščių rajono mero taurę grupėje iki  18 metų visas prizines vietas  iškovojo anykštėnai. Linas Uogela su Jalta tapo čempionais, vicečempionai – Jorilė Petrauskaitė su Regbiu, trečiąją vietą iškovojo Gabrielė Baužaitė su Savana, ketvirti – Karolina Kazlauskaitė su Vikingu, penkti – Otilija Skapaitė su Firehills Zolu.

Anykščių rajono mero taurę atviroje klasėje ir visas tris prizines vietas laimėjo Danielius Gutkauskas su Linning G, Desert Storm ir Little by little, ketvirti buvo Kamilė Čičirkaitė su Federyku (Anykščiai), penkti – Elena Railienė su Kitamiu (Vilniaus žirgynas).

Šetlando poni veislės žirgų konkūre antrą vietą iškovojo Augustė Baužaitė su Čikiu. Šiame konkūre pirmą kartą varžybose dalyvavo Adrija Braknytė su Mėta.

Tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!“ pirmą kartą buvo organizuota Arklio muziejaus atidarymo proga 1978 m., o po pirmosios šventės tapo tradicine. Kasmet šventėje dalyvauja šimtai tradicinės kultūros ir žirgų sporto entuziastų, pirmąjį vasaros savaitgalį pasitinkančių Niūronyse.

Bek bek zirgeli rezultatai

Foto iš renginio rasite čia

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2250177688541949.1073741882.1380078385551888&type=3

 

https://www.facebook.com/pg/anyksciai.sportas/photos/?tab=album&album_id=1808747649139289

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1366864240035464.1073742030.691142194274342&type=3

 

 

Anykščių r. savivaldybės informacija

Prisegti failai

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.