Dusetose įvyko XVII Kraštiečių šventė

DUSETŲ XVII Kraštiečių  šventė

Krepšinis 3×3. Aukštaitijos regiono  krepšinis 3×3 jau daug metų vyksta Dusetų gimnazijos stadione. Šį kartą į varžybas susirinko trijų kategorijų komandos. Jaunimo kategorijoje pirma AND ONE komanda, antra “Broliai tigrai” ir trečia Dusetų Užtiltė. Aršiausia kova vyko vyrų kategorijoje, kur grupėje ir finale triumfavo Užpaliai.  Antrą vietą finale pralaimėję 7:11 Užpaliams užėmė AND ONE komanda, treti- „Broliukai“ iš Panevėžio. Šeimų varžybų kategorijoje pirmi buvo AND ONE, laimėje visus susitikimus. Antri LGNL ir treti „Tigrai“.

Tinklinio varžybose, neatvykus paskirtam teisėjui, kompromisą išsprendė mūsų (Dusetų) seniūnas Darius Steponavičius. Varžybos įvyko, nugalėtojai buvo apdovanoti Lietuvos KSK asociacijos taure ir medaliais.

Futbolo 6×6 aikštelėje puikiai vadovavo Liucija Vaitukaitytė. Nugalėjo Zarasų FK „Liepsna“, antri Daugailiai, treti Dusetų „Ainiai“. Kaimynai iš Rokiškio rajono Južintai liko ketvirti. Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti atitinkamo nominalo taurėmis ir medaliais

Virvės traukimas. 2021 metų liepos 3 dienos ryte, pradėjo rinktis transportas prie Pauliaus Širvio parko, kur jau 9 valandą ryto startavo virvės traukimo taurių turnyras. Varžyboms užsiregistravo ir užsienio komandos iš Švedijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, ir Lietuvos komandos. Dėl COVID-19 pandemijos ribojimų į varžybas atvyko trijų šalių komandos. Lietuvai atstovavo  VTK „Ąžuolas“ iš Panevėžio raj., SK „Kristalas“ iš Kuršėnų ir Dusetų sporto klubas „Ainiai“. Lenkijai – Polska VAT ir „Polska“ komandos. Turnyre dalyvavo  Pasaulio ir Europos daugkartiniai prizininkai ir čempionai Latvijos „Velkonis“ iš Venspilio. Latvijai atstovavo ir jungtinė „Velkonis& Novadnieki“, Kurland ir Novadnieki komandos. Turnyro vyriausias teisėjas  Aivars Brakmanis, Latvijos virvės traukimo federacijos vyriausias teisėjas ir TWIF kongreso narys. Lietuvos KSKA „Nemunas“ varžybos buvo vykdomos pagal tarptautines virvės traukimo taisykles. Kategorijose: 720 kg, 680 kg, 430kg.svorio kategorijose ir Zarasų  Mero taurės 6×6 turnyre, (be svorio apribojimo). Varžybos vyko prie dviejų virvių, buvo įtemptos kovos, oro  temperatūra siekė 30 laipsnių. Kategorijoje iki 720 kg, pirmąją vietą iškovojo mūsų kaimynai iš Latvijos – „Velkonis&Novadnieki, jie finale nugalėjo komandą iš Kuršėnų. Trečioje vietoje „VTK Ąžuolas-Ainiai“, kurie mažajeme finale rezultatu 3-0 įveikė virvės traukikų komandą iš Lenkijos VAT. Kategorijoje iki 680 kg nugalėtojais tapo vėl latviai, o „Kristalas“ iš Kuršėnų  liko antrojoje vietoje, treti „Ąžuolas-Ainiai“.  Mišrioje6x6 (be svorio ir lyties apribojimų)Zarasų mero taurei laimėti kategorijoje, Kuršėnų „Kristalas“ nugalėjo visus tituluotus varžovus ir laimėjo mero taurę,  antri „Ąžuolas“, treti „Ainiai“. Svoryjeiki 430kg nugalėtojais tapo latvių komanda „Velkonis“, jie finale nugalėjo komandą „Novadnieki“. Trečioje vietoje liko komanda iš Kuršėnų „ Kristalas 2“.Pasibaigus visoms rungtims, vyko  nugalėtojų apdovanojimai. Nugalėtojus apdovanojo Dusetų seniūnas Darius Steponavičius, Dusetų sporto klubo „Ainiai“ prezidentas, bei varžybų teisėjas Eugenijus Deksnys.

Žmonų nešimas. Daug žiūrovų pritraukė žmonų nešimo rungtis, kuri vyko  Sartų ežero pakrantėje. Varžybose dalyvavo 8 poros iš visos Lietuvos. Nugalėjo Vytautas Kirkliauskas su žmona Neringa. Visi prizininkai apdovanoti Taurėmis, medaliais ir rėmėjų prizais.

Projektas „Dabar mes judame“ Nr. SRF-FAV-2019-1-0377 finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.