Žiemos žūklės šventė „Mindūnai 2019“

Žiemos žūklės šventė „Mindūnai 2019“

 

Jau 24-tą kartą Mindūnuose įvyko Žiemos žūklės šventė, kurioje varžėsi per 70 žvejų ne tik iš Molėtų, bet ir iš Anykščių, Utenos, Zarasų, Širvintų, Ignalinos, Vilniaus bei kitų aplinkinių rajonų.Varžybos vyko ant Kamužėlio ežero ledo. Džiugu, kad iš vyresniųjų mokosi ir jaunieji žvejai. O kaip smagu parungtyniauti ekečių gręžimo varžybose. Šiais metais buvo organizuotos ne tik ekečių gręžimo varžybos, bet ir edukacinė programa „Taip žvejojo senoliai“, jos metu reikėjo apsirengti senovinius kailinius, pasiimti peikeną, su ja pramušti eketę bei pagauti žuvį tokiu būdu, kokiu buvo žvejojama prieš 50 ir dar daugiau metų.

Kol žvejai rungėsi varžybose, Ežerų žvejybos muziejaus kiemelyje šurmuliavo amatų mugė. Čia pat degė laužai, nepakartojamus kvapus skleidė ruošiamas tik šiam kraštui būdingas maistas, garavo katilai žuvienės, iš kurių ypač išsiskyrė sertifikuotos amatininkės Irenos Rimydienėsverdama žuvienė. Sušalę galėjo prie laužų pasišildyti, pasivaišinti amatininkės Erikos Andrukonienės verdama žolelių arbata bei gilių kava. Molėtų krašto amatųcentre Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos atstovai džiugino lankytojus savo parengta edukacine programa.

Kieme vyko įvairūs atrakcionai, sportinės rungtys,smagūs žaidimai,buvo žaidžiama ir neįprastomis, daugelio pamėgtomis,  „Molio šaškėmis“. Įprastų šaškių ir šachmatų varžybos vyko Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejaus salėje. Suaugusius ir vaikus traukė Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko paruošta viktorina žaidimas „Loterijos ratas“.

Mėgstantiems keliauti buvo surengtas pėsčiųjų žygis, kuriam vadovavo gamtininkas Andrejus Gaidamavičius. Orientavimosi sporto varžybų dalyviai, vadovaujami klubo „Klajūnas“ prezidentės Živilės Kanapkienės, džiaugėsi organizuotomis OS varžybomis.

Molėtų kultūros centro darbuotojai parengė lankytojams gražių pramogų: triviečių slidžių ir rogučių varžytuves bei ,,Mindūnų žvynaspalvės“ smiginį.

Šaunusis renginio vedėjas Algirdas Breidokas, pasipuošęs istoriniais drabužiais, „vadovavo“ šventei kalbėdamas tikra vietine tarme, pakerėdamas visus ir burdamas gražiai Ežerų krašto tradicijai – žūklavimą paversti tikra švente. Iš varžybų grįžtančius žvejus pasitiko nuotaikinga muzika ir karšta žuvienė.

Žvejus ir kitų sportinių rungčių nugalėtojus sveikino ir apdovanojo LKSKA prezidentas Venantas Griciūnas, Molėtų rajono meras Stasys Žvinys ir sportinės žūklės klubo „Ešerys“ pirmininkas Sigitas Lukšta.

Šventinę nuotaiką kūrė Molėtų kultūros centro muzikantai ir populiarusis ansamblis „Jonis“.O ant Baltųjų Lakajų ežero senoviniu būdu sukant „bobą“ stintelesžieminiais traukiamaisiais tinklais – „nevadais“ –  gaudė Alberto Kaminskovadovaujama keliolikos žvejų komanda.

Ežero stinteliųMindūnuose šiemet užteko visiems.

 

 

 

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.