Žemaitijos seniūnijų šaškių – šachmatų turnyras „Ryškėnai – 2012“

Ryškėnai 2012Ryškėnų sporto klubas ir Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos (LKSKA) „Nemunas“ surengtame kalėdiniame turnyre dalyvavo 108 šaškių ir šachmatų žaidimo mėgėjai iš 15 šalies savivaldybių. Dėl Telšių rajono savivaldybės mero Vytauto Kleivos įsteigtų taurių bei organizatorių ir rėmėjų prizų įvairaus amžiaus sporto entuziastai varžėsi asmeninėse ir komandinėse varžybose.
Rajonų centrų seniūnijų ir miestų grupėje varžėsi 12 komandų. Šaškių komandinėse varžybose dalyvavo N.Akmenės, Mažeikių, Šiaulių „Perkūno“ Gargždų, Telšių, Radviliškio bei Kretingos šaškininkai. N. Akmenės šaškininkai Algirdas Barauskas, Bronius Rupšys bei Antanas Geraimas surinko 23 taškus ir užėmė pirmąją vietą. Tik tašku atsiliko mažeikiškiai Petras Rakštys, Algirdas Urbonas ir Aleksejus Papulovas, o Šiaulių „Perkūno“ šaškininkai Kazys Čižauskas, Rimas Dinius ir Arūnas Bučinskas iškovojo trečiąją vietą.
Šachmatininkų turnyre kovojo N.Akmenės, Mažeikių, Plungės seniūnijų, Telšių šachmatų klubo „Žaibas“ jaunimo bei Ryškėnų sporto klubo komandos. „Žaibo“ komandoje žaidė jauniausias turnyro šachmatininkas Edvinas Baltutis. Jam tik devyneri metai.
Devintą kartą Ryškėnų turnyruose dalyvaujantys N.Akmenės šachmatininkai pateikė savo gerbėjams maloniausią staigmeną. Antanas Navickas, Alfonsas Markevičius, Ramūnas Čiapas rezultatu 2 :1 įveikė favoritais laikomą Mažeikių komandą, telšiškius bei Ryškėnų sporto klubo šachmatininkus, lygiosiomis sužaidė su Plungės veteranų komanda ir antrą kartą tapo turnyro nugalėtojais. Mažeikiškiai Gintaras Paulauskas, Raimondas Paškevičius ir Gediminas Jonuškis šį kartą tenkinosi antrąją vieta, o turnyro šeimininkų komandoje žaidę Martynas Sabaliauskas, Tomas Gaurylius ir Vytautas Kuokšta užėmė trečiąją vietą.
Kaimo seniūnijų ir sporto klubų grupėje varžėsi 14 komandų. Šaškių turnyre dalyvavo Pakruojo, Skėmių (Radviliškis), Ryškėnų (Telšiai) Salantų (Kretinga), Žemaičių Naumiesčio (Šilutė), Kražių (Kelmė) ir Gasčiūnų (Joniškis) seniūnijų komandos . Nugalėjo pakruojiečiai Jonas Juozaitis, Juozas Juozaitis ir Robertas Kurauskas. Skėmių seniūnijos Pociūnėlių šaškininkai Arūnas Čižauskas, Antanas Damašas ir Juozapas Glinskis buvo antri. Ryškėnų sporto klubo komanda Kęstas Balskus, Nerijus Montrimas ir Edmundas Beržanskis liko trečioje vietoje.
Šachmatais žaidė Platelių (Plungė), Laukuvos (Šilalė), Ryškėnų (Telšiai), Gasčiūnų (Joniškis), Kražių (Kelmė), Tverų (Rietavas) seniūnijų bei Lieplaukės kaimo bendruomenės (Telšiai) šachmatininkai.
Visus varžovus be didesnio vargo nugalėjo Platelių kūno kultūros ir sporto veterano Algirdo Narmonto šeimos komanda, kurioje žaidė sūnus Raimondas ir anūkas Matas. Antrąją vietą iškovojo Laukuvos seniūnijos šachmatininkai Algis Marcinkus, Tomas Veščiūnas ir Rimvydas Linkevičius. Ryškėnų seniūnijos komanda, kurioje žaidė Arūnas Skersonas su sūnumi Andriumi ir dukra Henrika užėmė trečiąją vietą.
Asmeninėse moterų šaškių varžybose rungtyniavo 12 merginų ir moterų. Jaunimo grupėje geriausiai žaidė Danguolė Narvilaitė( Kretinga), Edita Numgaudytė (Salantai) ir Ernesta Beržanskytė (Lieplaukė). Tarp moterų pajėgiausia buvo pakruojietė Aldona Juozaitienė. Jos žemietė Eugenija Dačiulienė užėmė antrąją vietą ir buvo vyriausia tarp visų dalyvių moterų. Telšiškė Regina Steponavičienė iškovojo trečiąją vietą, o kita Telšių šaškių klubo „Smūgis“ šaškininkė Regina Varpiotienė liko ketvirta.
Asmeninėse šachmatų varžybose panoro dalyvauti 6 šachmatininkės. Nugalėjo Salantų sporto klubo „Salantiškiai“ atstovė Ramunė Ruginienė, o jos bendraklubė Loreta Drungilienė užėmė antrąją vietą. Trečioje pozicijoje liko telšiškė Aušra Bagdonienė.
„Bočių“ (60 m. ir vyresni) varžybose pajėgiausias buvo 74 metų mažeikiškis Algirdas Spalvys. Vieneriais metais jaunesnis Algimantas Šliageris iš Kretingos buvo antras, o Zigmas Juronis iš Salantų (76 m.) užėmė trečiąją vietą.
„Bočių“ šachmatininkų turnyre pajėgiausias buvo telšiškis Vytautas Gembutas (68 m.), kuris įtemtoje kovoje nugalėjo vyriausią turnyro dalyvį naujaakmenietį Kazimierą Gailevičių (77 m) . Platelių atstovas Steponas Barsteika (65m.) užėmė trečiąją vietą. Šaškių ir šachmatų varžybose dalyvavusių „Bočių“ amžius vidurkis 70 metų. Puikiai žaidė šachmatais varniškis Vytautas Kasparas (70 m.), Ramūnas Čiapas (71 m.) Akmenė, jaunatviška energija pasižymėjo šaškininkai
Petras Lidžius (77 m) iš Žemaičių Naumiesčio, Alfonsas Alčiauskis ( 76 m.) iš Kelmės rajono Kražių seniūnijos, Juozapas Glinskis (72 m) iš Skėmių seniūnijos, Pranas Andriejaitis (70 m) (Salantai), Kazys Kižauskas (72 m.) iš Šiaulių „Perkūno“ bei kiti 60 m. ir vyresni dalyviai.
Turnyro uždarymo metu sveikinimo žodį tarė Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva. Jis įteikė komandoms nugalėtojų taures ir pasiūlė 10- ąjį jubiliejinį Žemaitijos seniūnijų šaškių – šachmatų turnyrą Ryškėtuose surengti minint Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejų.
Sportininkus sveikino ir apdovanojimus įteikė rajono tarybos narys Alfredas Balsys, Lietuvos pensininkų sąjungos Telšių skyriaus „Bočių“ pirmininkas Kajetonas Šliogeris, Telšių seniūnijos ir Ryškėnų kaimo bendruomenės pirmininkas Kazys Lečkauskas, Ryškėnų seniūnas Benediktas Šniaukas. Už aktyvią visuomeninę veiklą puoselėjant šachmatų sportą LKSKA „Nemunas“ Valdybos pirmininko Kęstučio Levickio Padėkos raštu apdovanotas šiais metais 70 metų sukaktį atšventęs varniškis Vytautas Kasparas.
Turnyro organizatoriai dėkingi komandų vadovams ir žaidėjams, turnyro svečiams ir rėmėjams, vietos verslininkams Algirdui Ariui, Ramučio Liaudanskio firmai, Valerijai ir Raimondui Markvėnams, Ryškėnų pradinės mokyklos pedagogėms Laimai Viliušienėi ir Marytei Varkalienei, mokyklos ūkinio personalo darbuotojams. Visiems linkime linksmų Šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų Metų.

Ryškėnų sporto klubo pirmininkas                                                         Jonas Gaurylius