Tarptautinis Kalėdinis šaškių turnyras 2012m.

Keturioliktą kalėdinį tarptautinį šaškių turnyrą sutikome, kaip sakoma „su pragaro puota“. Tokio oro šįmet dar nėra buvę. Iš nakties siautė pūga, sniego buvo visur: užpustyti kiemai, keliai. Galvojome, kad žaisti šaškėmis tokiu oru nelabai kas ryšis ir atvykti. Ir labai maloniai nustebome, kai pro duris pasirodė pirmieji dalyviai iš Utenos. Vėliau pradėjo rinktis dusetiškiai, atvyko Antazaviškiai, praneš ė Kupiškėnai, kad  truputį vėluos. Atvyko dalyviai iš Ukmergės, Anykščių. Daugiau nei 10 žaidėjų atvyko iš Zarasų, nepabūgo pūgos ir sniego dalyviai iš Daugpilio ( Latvija ). Tik panevėžiečiai, pranešė, kad dėl nepravažiuojamų kelių , komanda nesusirinko ir į varžybas neatvyks.

Taip nepaisant blogų oro negandų varžybos įvyko ir buvo labai kovingos, o dalyviai ir žiūrovai dėkojo už šiltą priėmimą ir gerą varžybų organizaciją. Gerai renginį pravedė organizacinis komitetas: pirmininkas Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, narai :Vilma Jarmalavičienė,  Ričardas Čeberekas, seniūno pavaduotojas Raimondas Parakevičius, Zarasų rajono Dusetų sporto klubo „Ainiai“ prezidentas Vytautas Čypas, kultūros centro Dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas ir kt.

Varžybos vyko kovingai . Iki paskutinio žaidimo rato nebuvo aiškūs ne tik nugalėtojai, bet ir prizininkai tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų. O nugalėtojus išaiškinom tik sužaidus „žaibo“ turnyrą. Tarp moterų nugalėtoja tapo Daugpilio ( Latvija ) atstovė Lija Bogdanova, antra buvo Kupiškio žaidėja Marfa Gabriūnienė, trečią vietą laimėjo taip pat Daugpilio ( Latvija ) atstovė Olga Aispuriieta.

Vyrų tarpe nugalėjo Daugpilio ( Latvija ) atstovas  Vladimirs Stols „žaibo“ turnyre  įveikęs Valdą Veršulį iš Anykščių , trečią  vietą  iškovojo Edmundas Starkus iš Utenos, palikes ketvirtuoju Juozą Galvoną iš Antazavės.

Prizininkai apdovanoti šalies LKSKA „Nemunas“ taurėmis, medaliais ir diplomais.

Iki sekančio tarptautinio ,kalėdinio , penkiolikto turnyro 2013 metais.

 

Vytautas Čypas

Jums taip pat gali būti įdomu...