Virvės traukimo festivalyje Kėdainiuose daugiausia emocijų kėlė darželinukų varžybos

Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ organizuotame virvės traukimo festivalyje Kėdainiuose varžėsi apie 200 sportininkų.

Jėgas bandė Panevėžio rajono, Kėdainių ir Šiaulių rajono virvės traukimo komandos. Renginyje dalyvavo ir jaunuosius sportininkus pasveikino, o vėliau apdovanojimus įteikė Kėdainių rajono vicemeras Paulius Aukštikalnis.  Visų trijų stipriausiųjų komandų laukė „Nemuno“ taurės, medaliai, o visi sportininkai buvo vaišinami koše.

Virvę traukė ir darželinukai

Virvę festivalyje traukė darželinukai, kurių mišrias komandas sudarė 4-5 metų mergaitės ir berniukai, pradinukai, vyresniųjų klasių moksleiviai. Komandos pagal mokyklų klases buvo suskirstytos į grupes: pirmų-ketvirtų, penktų, šeštų, septintų, aštuntų, devintų-dešimtų ir vienuoliktų-dvyliktų.  Festivalį stebėjęs Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ valdybos pirmininkas Evaldas Martinka teigė, kad atkakliausios,  įdomiausios ir gražiausios kovos vyko tarp darželinukų.

Neslėpdami savo vaikiškų emocijų jie su dideliu entuziazmu traukė virvę. A grupėje rungtyniavo 6 komandos, čia sėkmė lydėjo darželį „Bitutės“, o B grupėje varžėsi 3 ekipos, nugalėjo „Popkornai“.

Sėkmingas Meškuičių gimnazijos virvės traukikų sezonas

Net šešias komandas į festivalį atsivežė Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos kūno kultūros mokytojas ekspertas Petras Vaitkus. Rungtyniavo jų penktokai, septintokai, aštuntokai, devintų-dešimtų ir vienuoliktų-dvyliktų klasių (dvi komandos) rinktinės. Aktyvūs buvo ir Panevėžio r. Velžio gimnazistai, kurie su bendraamžiais iš Meškuičių iškovojo daugiausiai apdovanojimų. Velžio gimnazistai buvo stipriausi 1-4 klasių, penktokų, šeštokų ir septintokų varžybose, o Meškuičių sportininkai – vyresniųjų klasių turnyre.   Meškuičių gimnazistai buvo ypač patenkinti savo pasirodymu: trys jų komandos tapo nugalėtojomis, o kitos – prizininkėmis.  

„Mūsų gimnazijoje virvės traukimas, kaip ir lengvoji atletika, yra populiariausios sporto šakos. Gimnazijoje veikia virvės traukimo būrelis, kuriam vadovauju, jį lanko apie 30 mokinių. Jau 15 metų mūsų gimnazijos komanda ir sporto klubas, sustiprinti buvusiais auklėtiniais, dalyvauja Lietuvos suaugusiųjų čempionatuose. Šiemet rungtyniavo penkios mūsų komandos: jaunimas tapo čempionais, jaunimo antroji komanda – trečiąja prizininke, o mokyklos sporto klubo moterų komanda – vicečempione. Vyrų 430 svorio kategorijoje viena komanda buvo aštunta, o kita – dešimta“, – pasidžiaugė gimnazijoje nuo 1979 metų dirbantis P. Vaitkus.

Nemažai čempionato medalininkų dabar dalyvavo nemuniečių festivalyje. Nugalėtojais tapo jų aštuntokai, devintų-dešimtų ir vienuoliktų-dvyliktų klasių rinktinės. Penktokai užėmė antrą vietą, o septintokai – trečią.

Meškuičių gimnazijos treneris P. Vaitkus daug šiltų žodžių skyrė komandų kapitonams: dešimtokei Evelinai Banytei, dvyliktokui Edui Klimui ir jo broliui devintokui Gvidui bei vienuoliktokei Airitai Jagminaitei.

„Kapitonai suburia komandas ir labai palengvina man darbą. Man belieka jas treniruoti ir nuvežti į varžybas. Labai patiko virvės traukimo festivalis, kuris buvo puikiai organizuotas. Šiomis varžybomis baigėsi mūsų sezonas ir dabar rengsimės uždarųjų patalpų varžyboms“, – mintimis pasidalijo P. Vaitkus. 

Festivalis komandoms reikalingas

Nemuniečių vadovas E. Martinka teigiamai įvertino virvės traukimo festivalį, kuris jaunimui labai reikalingas.

„Virvės traukimas – sporto šaka, kuri ypač tinka mūsų asociacijai. Tai – azartiška, reikalaujanti gero fizinio pasirengimo ir jėgos sporto šaka, kuri yra artima ganėtinai stipriems kaimo žmonėms. Džiugu, kad virvę pamažu pratinasi traukti darželinukai ir pradinukai, ją pamėgo vyresnių klasių moksleiviai. Be virvės traukimo varžybų jau neapsieina įvairūs mūsų sporto renginiai, kurie sutraukia daug žiūrovų.

Po šio festivalio esu ramus: mūsų suaugusiųjų virvės traukimo komandoms auga gera pamaina“, – festivalį apibendrino E. Martinka.     

Projektas „Sportas“ – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.