„Un Sartų Dusetose 2018“

 

Kovo 3 d. Dusetose įvyko jau tradicine tapusi Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės žvejų šventė „Un Sartų Dusetose 2018“. Šiemet renginys buvo skirtas Lietuvos 100-mečiui ir Dusetų sporto klubo „Ainiai“ 25 – mečiui paminėti.

Šiemet oras nenuvylė, tvirtas ledas ir nedidelis šaltukas sudarė puikias sąlygas varžyboms, tačiau žvejų sulaukta mažiau, nei įprastai. Varžybose dalyvavo 44 dalyviai, iš jų – penkios moterys. Atvyko žvejai iš Anykščių, Jūžintų, Antazavės, Rokiškio, Žiobiškio, Obelių, Utenos, Pakniškių, Biržų, Vilniaus, Visagino, Zarasų. Dalyvavo ir penki dusetiškiai. Susirinkusius pasveikino Dusetų seniūnas Saulius Kėblys ir Dusetų sporto klubo „Ainiai“ prezidentas Eugenijus Deksnys.

Kol žvejai gaudė žuveles, žiūrovai galėjo pasišildyti karšta žuviene ir koše, o pasistiprinę išbandyti jėgas sportinėse rungtyse, kurias organizavo „Ainių“ klubas. Dusetose populiarėja akmenslydis – šią sporto šaką išbando vis daugiau žmonių. Pirmą vietą vyrų tarpe laimėjo Algirdas Lekaveckas (Antazavė), antrą AleksandrČiuvykin(Dusetos), trečią OlivijusČypas (Dusetos). Jaunimo tarpe labiausiai sekėsi Nojui Ivanauskui iš Rokiškio, antroji vieta atiteko dusetiškiuiAiridui Arlauskui, trečioji taip pat dusetiškeiRasai Gimbickaitei. Moterų tarpe nugalėjo Dominika Snarskienė iš Rokiškio, antrą vietą laimėjo Lina Kažemėkienė(Dusetos), trečią – dusetiškėVirginija Mazūrienė. Ne mažiau azartiško palaikymo sulaukė kita rungtis – šaudymas į taikinį iš pneumatinio ginklo.Iš 32 dalyvių taikliausias buvo Augustinas Veikšra iš Zarasų, antrą vietą iškovojo AleksandrČiuvykin (Dusetos), trečią Ramūnas Balaišis iš Žiobiškio, (Rokiškio r.)Visiems nugalėtojams buvo įteikti „Ainių“ sporto klubo Prezidento prizai. 

Visuomet labai laukiama pati azartiškiausia rungtis – eketės gręžimas. Jau antrus metus iš eilės greičiausias ir stipriausias šios rungties nugalėtojaszarasiškis Arūnas Juška buvo apdovanotas UAB ,,Meškerinė“ prizu – grąžtu.

Kibimas buvo tikrai neblogai, tą parodė bendras sugautų žuvų svoris – 51,260 kg. Labiausiai šiais metais sekėsi Simonui Juzėnui išAnykščių, jis sugavo 3,194 kg žuvies.Antroje vietoje liko Andrejus Jegorovas(Jūžintai) – 2,825 kg, trečioje – Daumantas Juzėnas (Anykščiai) 2,538 kg. Moterų tarpe pirmoji, bendroje įskaitoje ketvirta buvo Jolanta Lasienėiš Jūžintų – 2,358 kg. Pirmoji žuvis užkibo Danguolei Ramoškienei(Anykščiai), didžiausia žuvis (0,370 g) – zarasiškiui Arūnui Juškai.

Vyriausio žvejo titulas atiteko Petrui Vasiliui(g.1937 m.) iš Biržų, jauniausio – uteniškiui Martynui Vaikučiui(g. 2004 m.). Aktyviausia šeima pripažinta Jolantos ir Vaido Ivanovų šeima iš Obelių, o aktyviausia bendruomene –jūžintiškiaiJolanta Lasienė, Virginija Pipinytė, Andrius Jegorovas. Nugalėtojams buvo įteikti prizinių vietų medaliai, taurės ir kitos vertingos dovanos.

Teisėjavo: vyr. teisėjas Giedrius Šakalys, teisėjai: T. Malcius, V. Šakalys, J. Špūras, A. Zimariovas. Varžybų sekretorė: Birutė Girčienė.Renginį vedė Zarasų savivaldybės vietos veiklos grupės vadovas Arvydas Veikšra.

Savo laiko negailėjo, prie šventės daug prisidėjo Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkos nariai – pirmininkė Aldona Žiliukienė, Virginija Mazūrienė, OlivijusČypas, Alvydas Stauskas ir kiti.

Pakalbinta Virginija negailėjo gerų žodžių šventės organizatoriams: „Labai smagu, jog tokios šventės vyksta mūsų miestelyje ir garsina Dusetas bei jų žmones. Žmonėms reikia švenčių, reikia gyvo, o ne feisbukinio bendravimo, dalinimosi idėjomis. Džiugu, jog Dusetose atsirado nauja žiemos sporto šaka – akmenslydis. Visi, kas pabandė šią sporto šaką, pagavo azartą. Taip pat labai smagu, jog į žvejų šventę atvykę dalyviai iš kitų rajonų įsitraukė į sportines varžybas. Šeima iš Rokiškio – mama, du vaikai ir senelis mielai dalyvavo abiejose sporto rungtyse.Labai norisi padėkoti šventės organizatoriui Eugenijui Deksniui, kuris negaili nei jėgų, nei laiko šventės organizavimui. Dėkoti noriu ir vaikų tėveliams, kurie nepabūgo šalto oro ir išleido savo vaikučius į renginį. Dėkoju draugams, bičiuliams, kurie sudalyvavo šventėje ir praskaidrino vieni kitiems nuotaikas. Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šventės kūrimo. Tikiuosi, jog visi kartu, visa miestelio bendruomenė įgyvendinsim dar ne vieną projektą, išmoksim kurti, daryti gera vieni kitiems nelaukiant materialinio atlygio…“

Šventės globėjas Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas.

Rėmėjai: Zarasų rajono savivaldybė, UAB „Vasaknos“, UAB „Meškerinė“, Sartų ir Gražutės regioninis parkas, UAB „Viralda“, UAB „Lašų duona“, UAB „Romada“.

Organizatoriai: Dusetų sporto klubas „Ainiai“,LKSKA „Nemunas“, Asociacija „Bendruomenių renginiai“, Dusetų seniūnija, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka, Kultūros centras Dusetų dailės galerija.

 

Vilija Visockienė

Nuotr. autorės ir Alvydo Stausko

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.