TRADICINĖ VASAROS KRAŠTIEČIŲ ŠVENTĖ ANTAZAVĖJE

Su gera nuotaika ir sportiniu azartu, rugpjūčio 18 ryte, prasidėjo  Antazavės kraštiečių šventė. Zalvio ežero paplūdimyje buvo organizuojamos šaudymo, šaškių, smiginio, plaukimo, žvejybos nuo kranto varžybos, kuriose dalyvavo įvairių bendruomenių komandos iš Zarasų, Utenos, Rokiškio rajonų. Vyrų plaukimo varžybose pirmą vietą užėmė Dainius Klebonas, antras Egidijus Žyla, trečias Dalius Žindulis. Šaudymo varžybose iki 16 metų pirmą vietą užėmė Mykolas Dainys, antrą Laimonas Vaitavičius, trečią Adomas Dainys. Virš 16 metų pirmą vietą laimėjo Povilas Mieliauskas, antrą Valentinas Dainys, trečią Leonas Ivanauskas. Smigio varžybose vyrų rungtyje pirmą vietą laimėjo Mykolas Dainys, antrą Valentinas Dainys, trečią Saulius Galvonas. Smigio moterų rungtyje pirmą vietą laimėjo Ineta Galvonienė, antrą Solveiga Kesylytė, trečią Rasa Gimbeckaitė. Šaškių varžybose pirmą vietą iškovojo Darius Galvonas, antrą Juozas Galvonas, trečią Valentinas Lašas. Žvejų varžybose varžėsi du žvejai. Darius Gabrulevičius sugavo 840 gramų, pirma vieta, Laimonas Skebas560 gramų, trečia vieta. Tradiciškai daugiausia dėmesio sulaukiama prie komandinių krepšinio ar virvės traukimo varžybų. Krepįinio 3 x 3 varžybose dalyvavo 15 komandų. Pirma vieta atiteko Užpalių komandai (Utenos r.) antra aviliškių komanda “Dar pažiūrėsim” trečia “Arsenalas” (Utenos r.). Estafetės bėgime greičiausia buvo dusetiškių “Toras”komanda, antri Antazavės sen. Komanda, treti “Žaidžiam” Virvės traukime pirmą vietą laimėjo Dusetų “Toras” komanda, antra Antazavės sen. Komandų dalyvavusių Sporto varžybų kompleksinėje užskaitoje rezultatai tokie: pirma vieta Dusetų “Toras”, antra Antazavės sen., trečia “Žaidžiam”

Vakare šventinis koncertas “Pasibūkime kartu” atidarytas įspudingu 100 helio balionų paleidimu, su nuoširdžiausiais linkėjimais Lietuvos 100 – mečio proga. Didžiąją koncerto pasirodymo dalį užėmė Antazavės saviveiklininkai: moterų vokalinis ansamblis ir Antazavės kapela, vadovaujami Dalios Deinienės, bei Dalios Paliūnienės vadovaujamas folkloro ansamblis „Ramtatūris“. Kaip ir kiekvienais metais koncerto estradoje pasirodė visų laukiamas maestro Lionginas Abarius su savo dainomis, pritariant Antazavės kapelai. Sulaukta daug garbių svečių, savo sveikinimus antazaviškiams išsakė seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis, seimo narys Algimantas Dumbrava, vicemeras Arnoldas Abramavičius, adm. direktorius Benjeminas Sakalauskas, tarybos narys Rimantas Jurevičius. Koncertą pratęsė jaunasis tenoras Edgaras Davidovičius, sulaukęs didelio pasisekimo žiūrovų tarpe. Koncerto pabaigą papuošė muzikos grupė „Arbata“, su solistu Andriumi Zalieska priešakyje. Dar ilgai iki išnaktų Antazavėje skambėjo muzika, jaunimas linksminosi po atviru dangumi surengtoje diskotekoje.

Šventę rėmė: Žemės ūkio ministerija, LKSKA „Nemunas“, Zarasų r. sav. administracija ir kiti rėmėjai