ŠVENTĖ‘‘KAVOLIŠKIS 2019‘‘

     ROKIŠKIO RAJONO   KAVOLIŠKIO KAIMO BENDRUOMENĖS  KULTŪROS IR SPORTO

                                              ŠVENTĖ‘‘KAVOLIŠKIS 2019‘‘


  Šventė prasidėjo kolektyviniu bendruomenės ir šventės svečių bėgimu, kurio distancija „Kavoliškio sieksnis“ (850 m). Dalyvauti bėgime pakviesti visi: jaunesni ir vyresni, šeimomis, pasiūlyta bėgti netgi su savo augintiniais šuneliais. Šioje rungtyje atskirais prizais apdovanoti Jauniausiasis ir Vyriausiasis dalyviai, taip pat, žinoma, greičiausias.

Vėliau startavo jaunieji paspirtukininkai, nekantriai laukę starto. Vaikai taip šauniai ir azartiškai valdė paspirtukus, kad vyresnieji net nejučiomis ėmė sirgti už juos, skanduodami palaikymo šūksnius. Vaikai buvo apdovanoti I,II ir III vietų laimėtojų taurėmis, Aukso, Sidabro ir Bronzos medaliais.

Atkakli kova vyko kaimo bendruomenių tradicinėje virvės traukimo rungtyje. Laimėjo, žinoma, stipriausieji, nors sprendžiant iš dalyvavusiųjų nuotaikų-pralaimėjusiųjų nebuvo. Visi patyrė džiugesį, turėję progos išbandyti kaimynų ir virvės stiprumą.

Šventės dalyvių dėmesį pritraukė įdomi intriga svarsčio-giros kėlimo rungtyje. Kaip reikia „elgtis“ su gira pademonstravo šventės svečias Lietuvos sunkiosios atletikos čempionas Svajūnas Aleksiejus. Jis pademonstravo kaip taisyklingai atliekamas rovimo veiksmas su 24 kg gira. Įkvėpti čempiono dalyvauti rungtyje dalyvių netrūko. Vyrai rovė 16 kg girią, o moterys-8 kg . Intriga buvo tame, kad girą rovusi mergina, beje, tikrai ne sunkiosios atletės sudėjimo, užtikrintai laimėjo rungtį, iškėlusi svarmenį net 60 kartų ( Evelina Kazlauskaitė) kai, tuo tarpu, daugiausia girą iškėlęs vyras, ją švystelėjo į viršų tik 55 kartus. (Gintaras Juozėnas)Nugalėtoja ir prizines vietas iškovoję dalyviai buvo apdovanoti puikiais, specialiais prizais ir medaliais. 

Šventėje buvusiųjų ypatingą susidomėjimą sukėlė žaismingos, bendruomenės aktyvisčių išradingai sugalvotos, šeimų estafetės-bėgimas dviems įšokus į įspūdingo didžio apatinio trikotažo kelnaites (liaudiškai vadinamus triusikėliais) ir šliuožimas žole keliems dalyvavimas viena specialia slide. Estafečių laimėtojai ir dalyviai pamaloninti prizais ir padėkomis.
Šventę vainikavo krepšinio 3×3 varžybos, vykusios laikinai krepšinio aikštele virtusioje automobilių stovėjimo aikštelėje, joje pastačius laikinus krepšius. Varžybose dalyvavo 4 komandos: „Kavoliškis, „Keturi“, „Panemunėlis“, „Trofėjų medžiotojai“. Krepšininkai pademonstravo sveiką azartą ir ištikimą meilę krepšiniui, nes jų rungtyniauti neatbaidė, net prapliupęs gausus lietus. Po atkaklios, permainingos kovos pirmąją vietą iškovojo komanda „Trofėjų medžiotojai“, antrąją vietą-„Panemunėlis“, trečiąją-„Keturi“. Krepšininkai apdovanoti Aukso, sidabro, Bronzos medaliais, komandos- I-sios, II-sios, III-sios vietų taurėmis.
Šventės puikią nuotaiką kūrė šaunūs muzikantai iš Molėtų, Širvintų  kavoliškėnams pateikę puikų liaudiškų motyvų -Draugystės koncertą.

 Nuoširdus AČIŪ LIETUVOS KAIMO SPORTO IR KULTŪROS ASOCIACIJAI „NEMUNAS“ už šventės finansavimą.

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.