Aukštaitijos regiono kaimo bendruomenių poledinės žūklės varžybos 2012

Poledinė žvejyba Dusetose

Na šiais 2012 metais žiema pateisino savo „vardą“. Puikus „žiemiškas“ oras, šaltukas, stipriai sukaustė vandens telkinius, kas nepaprastai džiugino visus žvejybos „aistruolius“. Visoje Lietuvoje šauniai vyko ir poledinės žūklės varžybos, tiek Utenos,tiek Molėtų,  Elektrėnų, Rokiškio rajonuose. Taip pat ir šį  kovo pirmąjį sekmadienį ( 04 d. ) įvyko mėgėjiškos Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės varžybos ir Dusetose ant sartų ežero.

Nuo pat ankstyvaus ryto žvejai rinkosi varžybų registracijai , nuostabioje, E. Banio sodybos  pakrantėje. Dalyvių susirinko 58, tai daugiau nei vidutinis  tokių varžybų dalyvių skaičiaus vidurkis. Žvejai atvyko iš Anykščių r. Utenos, Molėtų, Ukmergės, Joniškio raj. Smagu, kad didėja ir mėgėjų moterų žvejų gretos, o taip pat aktyviai įsijungia ir jaunimas. Šiais metais išrinkti jauniausią dalyvį buvo keblumų, reikėjo rinkti ne tik pagal gimimo metus, bet ir net pagal gimimo mėnesį ir gim. dieną. Nemažai žvejų atlydėjo ir antrosios pusės su vaikais, kurios entuziastingai „sirgo“ už savo sutuoktinių dalyvavimą. Puikus oras, ledo spindesys, žiemos saulės spinduliai, visiems leido smagiai pasibūti gamtoje, pailsėti, papramogauti ir pasivaržyti.

Varžybos buvo vykdomos, pagal standartinę formulę: dvi valandos žuvų gaudymui, svėrimas, 1 val. poilsis ir vėl dvi valandos pagauti kuo daugiau žuvies, tada rezultatų suvedimas ir apdovanojimai.

Moterų grupėje nugalėjo Rimutė Švilpienė iš Utenos, antra buvo Kristina Rastenytė iš Utenos ir trečia Rūta Žegunytė iš Utenos. Vyrų grupėje trečias Audrius Rinkūnas iš Molėtų, antras Gediminas Švilpa iš Utenos ir pirmąją vietą iškovojo Giedrius Šakalys iš Dusetų, sugavęs 3,016 kg. žuvies. Pirmą žuvį ištraukė Dusetiškis Rytis Zakarauskas. Didžiausią žuvį Andrius Urmonas iš Joniškio ( karšis 0,296 gr. ). Paguodos prizas atiteko Kęstučiui Dičiūnui iš Zarasų, sugavusiam 0,067 gr. žuvies. Apdovanotas ir vyriausias žvejas, Dusetiškis Napoleonas Urbanas ( 80 m. ). Jauniausias dalyvis 13 metų Dusetiškis Lukas Sidaravičius. Teisėjų prizas atiteko labai entuziastingai gaudžusiai žuvį Uteniškei Kristinai Rastenytei. Aktyviausia bendruomene išrinkta Anykščių bendruomenė, prisistačiusi save kaip „ Anykščių gentis“. Jos dalyvių buvo 7 nariai.

Vyrai prizininkai apdovanoti asociacijos „Nemunas“ prizais, diplomais, medaliais , taurėmis UAB „ Kalmija“ dovanų čekiais, Zarasų rajono Dusetų sporto klubo „Ainiai“ atminimo prizais. Moterys prizininkės apdovanotos asociacijos „Nemunas“ taurėmis, medaliais , diplomais. Šeimos prizas – tortas  atiteko Paškonių šeimai iš Utenos.  LR seimo narys Algimantas Dumbrava, įteikė savo įsteigtus prizus – pinigų čekius žūklės įrangai įsigyti, geriausiems Zarasų rajono žvejams, tai: Giedriui Šakaliui, Pauliui šakaliui ir Jonui Rusakevičiui.

Po žūklės varžybų buvo surengtos eketės gręžimo varžybos, kas greičiau išgręž 10 ekečių. Dalyvavo 16 dalyvių.  Individualios įmonės  „ Meškerinės“ savininkas  Andrius Šablinskas įteikė įsteigtą savo prizą ( grąžtas ledui gręžti ) Aisčiui Kukučiui.

Varžybų šventėje dalyvavo daug garbių svečių, tai:  LKSKA „Nemunas“ valdybos  pirmininkas Kęstutis Levickis, žurnalo „ Meškeriotojas“, laikraščio „ Žaliasis pasaulis‘ korespondentas Vacys Paulauskas. LR seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų savivaldybės vicemerė Stasė Goštautienė, Zarasų savivaldybės mero patarėjas Arvydas Veikšra, Dusetų seniūnas Saulius Kėblys.

Varžybas organizavo Dusetų seniūnija, Dusetų bendruomenė, Zarasų rajono Dusetų sporto klubas „ Ainiai“, Dusetų komunalinis ūkis.

Už nuostabią šventę, dėkojame LKSKA „Nemunas“, verslininkams Audriui Šablinskui, Aurimui Kuzmai, Algiui Baliui, Edmundui Baniui.

Dalyviai nuoširdžiai dėkojo organizatoriams už gerą renginį ir žadėjo dar gausiau atvykti sekančiais  metais.

S/K „Ainiai“ prezidentas Vytautas Čypas

Jums taip pat gali būti įdomu...