„Spartuoliai“ įvykdė projektą „Mūsų sveikata ir gyvenimo kokybė – mūsų pačių rūpestis“

Visuomeninė organizacija sporto klubas „Spartuoliai“ įvykdė projektą „Mūsų sveikata ir gyvenimo kokybė – mūsų pačių rūpestis“

Sveikata yra pats didžiausias mūsų turtas, be kurio mes tiesiog negalėtume gyventi, dirbti įvairius darbus, kurti naujus projektus ar tiesiog džiaugtis gyvenimu. Ir kiekvienas iš mūsų šiuo turtu turi pasirūpinti pats. Visuomeninė organizacija „Sporto klubas „Spartuoliai“ šiais metais teikė paraišką rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiajai programai ir paraiška pateko į finansuojamųjų tarpą. Tuo labai buvome patenkinti ir jau galvojome kaip viską reiks įgyvendinti. Nutarėme, kad būtų visai neblogai šia išvyka pabaigti organizacijos kalendorinius metus. Taigi viskas vyko gruodį kai mintyse jau buvo kalėdiniai rūpesčiai ir būsimų švenčių džiaugsmai. Buvo suplanuota išvyka į vieną iš Respublikos sveikatingumo centrų, plaukimo varžybos, užsiėmimas su įrankiais, gerinančiais judėjimą, „šiaurietiško judėjimo“ užsiėmimai savarankiškai propaguojantiems Paliepių kaime šį judėjimą.

Ilgai derinome kur vykti ir nusprendėme aplankyti Radviliškio sveikatingumo centrą, kur baseine organizavome plaukimą vyresnio amžiaus žmonėms, o tokių klubo veikloje yra per 20, po to lankėme pirčių kompleksą, kalbėjomės apie vandens ir terminio poveikio naudą žmogaus organizmui, relaksavome po vandens procedūrų. 

Iki sekančio užsiėmimo Pakruojo dvare liko apie pora valandų laisvo laiko ir kadangi visi buvome išalkę, sustojome smagioje ir erdvioje maitinimo įstaigoje Radviliškio rajone, kur visi projekto dalyviai skaniai papietavome.

Laukė vaistingųjų žolelių arbatos gaminimo ir degustacijos programa – edukacija Pakruojo dvare. Mus pasitiko dvaro ponia ir nusivedus į bajoriškąjį valgomąjį, supažindino su maisto ir įvairių arbatų gamybos procedūromis ir gero elgesio prie stalo manieromis. Buvo išties įdomu pamatyti prie kokių stalų ir kokias įrankiais naudojosi Lietuvos bajorai, kokį maistas buvo gaminamas dvaro virtuvėje. Pabaigai sužinojome daug apie vaistinguosius augalus ir kaip juos galima naudotis mūsų sveikatai pagerinti.

Kadangi jau buvome Pakruojo dvare tai kartu pamatėme ir puikią drakonų – žibintų instaliaciją. Buvo įdomu.

Diena prabėgo neapstebimai. Namo, į paliepių kaimą visi projekto dalyviai grįžome su gera nuotaika ir geromis emocijomis. Jos sukuria daug sveikųjų hormonų mūsų organizme.

Dėkojame rajono savivaldybės gydytojai A. Juškienei už metodinę pagalbą rengiant šią paraišką, Ariogalos gimnazijos vadovui A.Stankui už skirtą autobusą ir Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijai „Nemunas“ už skirtus diplomus ir paramą organizuojant šią kaimo žmonių sveikatinimo programą.

 

Sporto klubo „Spartuoliai“ vadovas

Benediktas Siliūnas

 

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.