Puiki žiemos, žūklės šventė Mindūnuose

Žiemos žūklės šventė MINDŪNAI 2022

Žiemos žūklės šventė MINDŪNAI 2022 šiemet jau 26- oji. Renginiui gyvybės įkvėpė nepakartojamas renginių vedėjas Algirdas Breidokas—  Ežerinis, kuris nuostabia aukštaičių tarme ir nepaprasta iškalba sugeba išjudinti net ir permirkusį kojas pesimistą. Oras iš ryto tikrai nedžiugino, bet tai neišgąsdino užkietėjusių poledinės žūklės dalyvių. Jie pirmieji atvyko į renginį. Ant Kamužėlio ežero vyko poledinės žūklės ir ekečių gręžimo varžybos, kur pasaulio čempionas, klubo „Ešerys“ pirmininkas S.Lukšta visus varžybų dalyvius instruktavo apie varžybų eigą.

Kol žvejai viliojo žuveles, tradicinių amatų centre vyko šaškių ir šachmatų varžybos. Greitieji OS (orientavimosi sporto) varžybų dalyviai ieškojo pažymėtų punktų. Į pažintinį žygį palei  Baltųjų Lakajų ežerą su žymiu gamtininku A. Gaidamavičiumi išėjo būrys žygeivių. Tuo tarpu muziejaus kieme vyko įdomūs žaidimai vaikams, svarsčių kilnojimo varžybos, šaukštų skobimo edukacija įdomiai pristatė sertifikuotas amatininkas G. Čekauskas. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti LKSKA (Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos) „Nemunas“ (pirmininkas Mindaugas Levickis

taurėmis ir medaliais bei rėmėjų prizais. Visą dieną nenuilstamai grojo linksmieji muzikantai. Gero ūpo neleido prarasti tradicinė kapela „Ryna“ (vadovas K. Kuzmickas),Suginčių krašto kaimo kapela (vadovas J. Veršelis), Ignalinos krašto muzikantai V. Kliukas ir K. Blaževičius, Švenčionių rajono Trūdų bendruomenės liaudiškos muzikos kapela „Sodiečiai“ (vadovas D. Žemaitis), Kaišiadorių r. neįgaliųjų draugijos „Svajonė“ romansai (vadovas L.Milišauskas), Utenos miesto liaudiškos muzikos kapela „Gija“(vadovas M.Didžiokas)bei grupė „Skandalistai“. Kai tiek muzikos, pačios kojos kilnojosi, šoko ir maži ir dideli, ir jauni, ir vyresni, o mažiesiems džiaugsmo teikė limpantis sniegas, sustumtas sniego kalnelis, ant kurio puikavosi užrašas— IMK IR ČIUOŽK — su sukabintomis čiuožynėmis. Nusikabinę čiuožynes, vaikai, spiegdami iš džiaugsmo, skriejo žemyn. Žuvienių kvapas, su meile išvirta kareiviška košė,  čia pat kepama ir rūkoma žuvis viliojo visus mėgautis švente. Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko darbuotojai nustebino cepelinais, UAB Romnesa šakočių edukacija atrodė įspūdingai, viliojo atvykusiuosius. Aplink šurmuliavo šventinė mugė, tinkanti net išrankiausiems skoniams, o sušilti buvo galima prie mindūniškių sukurto laužo. Visas renginys buvo tiesiogiai transliuojamas Ežerų žvejybos muziejaus Facebook puslapyje ir LED ekrane  muziejaus kieme.

Renginio dalyvius sveikino , Molėtų meras -Saulius Jauneika, Europarlamentarė -Vilija Blinkevičiūtė, Žemės ūkio minstras- Kęstutis Navickas ir kiti garbingi svečiai.

Nuoširdžiausias ačiū šventės partneriams, rėmėjams, dalyviams ir žiūrovams!

 

Alfreda Petrauskienė,

Klubo KOPS (Keliauk, orientuokis, pažink, sportuok) pirmininkė

Projektas „Dabar mes judame“ Nr. SRF-FAV-2019-1-0377 finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.

 

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.