Plungėje įvyko krašto kaimo bendruomenių sunkiosios atletikos varžybos

SU   ŠTANGA   SĖKMINGIAUSIAI   GRŪMĖSI   EGLĖ

2015 m  spalio  24 d.  Plungėje  vyko  šio  krašto  kaimo  bendruomenių  sunkiosios  atletikos  varžybos.  Jose  išmėgino  jėgas  dvi  dešimtys  atletų,  nudžiuginusių  visa  puokšte  savo  rajono  rekordų.

Šių,  jau  keletą  metų  iš  eilės  rengiamų  varžybų  rengėjas  –  jėgos  sporto  klubas  „Plungės  meška“,  juridinis  Lietuvos  kaimo  sporto  ir  kultūros  asociacijos  „Nemunas“  narys.

Ant  sunkiosios  atletikos  pakylos  ypač  pasižymėjo  2015  metų  Lietuvos  šios  sporto  šakos  vicečempionė  Eglė  Gedrimaitė,  pagerinusi  po  penketą  rajono  merginų  (iki  20  metų)  ir  moterų  rekordų.  Sportininkė,  dalyvavo  svorio  iki  58  kategorijoje  ir  dvikovėje  surinko  102  kilogramus.  Čia  antrąją  vietą  užėmė  Rasa  Runavičiūtė,  gerokai  viršijusi  savo  asmeninius  geriausius  rezultatus.  Svorio  iki  63 kg  kategorijoje  nugalėjo  Rosita  Krikotina,  jos  dvikovės  suma  –  104 kg.  Pastaroji  mergina,  kaip  ir  Eglė,  šiemet  Lietuvos  moterų  sunkiosios  atletikos    čempionate  laimėjo  sidabro  medalį,  o  taip  pat  tapo  čempione  šalies  jaunių  sporto  žaidynėse.

Tarp  vaikinų,  gimusių  1999  metais  ir  jaunesnių,  užtikrintai  nugalėjo  Dominykas  Domarkas,  šių  metų  Lietuvos  suaugusiųjų  sunkiosios  atletikos  čempionate  buvęs  šeštuoju.  Čia  antrąją  vietą  užėmė  Arūnas  Slonkus,  o  trečiąją  –  Mantas  Gusčius.  Beje,  pastarasis  mokosi  Rietavo  savivaldybės  Medingėnų  pagrindinėje  mokykloje.

Vaikinų,  gimusių  1998  metais  ir  vyresnių  varžybų  grupėje  pirmąją  vieta  iškovojo  Martynas  Varpiotas,  dalyvavęs  svorio  iki  85  kilogramai  kategorijoje.  Pajėgiausias  Plungės  rajono  sunkiaatletis  dvikovėje  surinko  235  kilogramus  (rovimas  – 105,  stūmimas  –  130 kg).  Antrąją  vietą  laimėjo  Sikstas  Kazlauskas,  o  trečiąją  –  Vilius  Karalius.

Jėgos  sporto  mėgėjai  turėjo  progos  išmėginti  sėkmę  ir  štangos  spaudimo  nuo  suolelio  varžybose.  Tarp  merginų,  pasiekusi  rajono  rekordą,  nugalėjo  R.Krikotina,  jos  įveiktas  svoris  –  60  kilogramų.  Antrąja  –  trečiąja  vietas  pasidalijo  E.Gedrimaitė  ir  R.Runavičiūtė.  Vaikinų,  sveriančių  iki  66 kg  varžybų  grupėje  pirmąją  vietą  užėmė  V.Karalius,  antrąją  –  Vytautas  Grimalis  bei  trečiąją  –  A.Slonkus.  Kitos  grupės  –  sportininkų,  sveriančių  per  66 kg  –  prizininkais  tapo:  1.  M.Varpiotas,  2.  Žygimantas  Šidlauskas,  3.  S.Kazlauskas.  Pažymėtina,  kad  šiose  varžybose  debiutavęs  jaunasis  stipruolis  Žygimantas  savo  pasiektu  rezultatu  įsirašė  į  Plungės  rajono  jaunučių  rekordininkų  sąrašą.

Būsimieji  sunkiaatlečiai  (berniukai,  gimusieji  2002 – 2005  metais)  šįkart  rungėsi    lengvosios  atletikos  varžybose.  Surinkęs  daugiausiai  taškų,  nugalėjo  Alvydas  Sutkus,  o  antrąja  –  trečiąja  vietas  pasidalijo  Ovidijus  Buta  ir  Deividas  Krikotinas.

Sportininkai,  užėmusieji  pirmąsias – trečiąsias  vietas,  apdovanoti  LKKA  „Nemunas“  medaliais,  o  nugalėtojai  –  dar  ir  individualiomis  taurėmis.  Štangos  spaudimo  bei  lengvosios  atletikos  varžybų  prizininkams  įteiktos  jėgos  sporto  klubo  „Plungės  meška“  dovanėlės.