OBELINĖ – 2019

 

OBELINĖ – 2019

 

Savaitgalį Obeliai gyveno šventės ritmu. Joje visko daug: spalvų, pramogų, trankios muzikos, šventinės nuotaikos. Noro džiaugtis savo miestu (ne miesteliu. Obeliai yra vienas iš trijų mūsų rajono miestų), dalintis tuo džiaugsmu su kitais. Ir ne tik mūsų rajono žmonėmis: Obelinė tampa svarbia švente ir aplinkiniams miestams. Renginio organizatorius LKSKA „Nemunas“ ir Obelių bendruomenės centras.

Penktadienis buvo skirtas aktyvių pramogų mėgėjams: dviračių kroso, valčių irklavimo varžyboms. Neapsieita ir be ilgametės tradicijos: naktinio krepšinio varžybų, o taikliarankiai galėjo pademonstruoti įgūdžius smiginio varžybose.

Ir šeštadienio rytas buvo aktyvus: žvejai Obelių tvenkinyje (vietinių vadinamame tiesiog prūdu) varžėsi, kuriam pavyks sugauti auksinių žuvų, kurios ne norus pildė, o į žuvienės katilą keliavo. Šalia – smagios paplūdimio tinklinio varžybos.

Svetingai šventės dalyvius pasitiko ir Obelių gimnazija: čia vyko koncertas, susitikimai, aktyvios pramogos. Savo medžiu buvimą Obeliuosekrašiečiai ženklino 100 obelų sode. Savo duris svečiams atvėrė ir Obelių spirito varykla.

Tradiciškai šventės dalyvius sutiko šventiškai rudens gėlėmis ir gėrybėmis papuoštos erdvės, šventės ženklų ir puošmenų buvo matyti visame mieste.

Žinoma, šventės kulminacija laikomas didžiulis koncertas.

 

Prie jo – tradicinė mugė. Kaip gi be jos. Tačiau, lyginant su praėjusiais metais, prekybininkai daug daugiau dėmesio skyrė maisto produktams. Andų fleitos melodijomis žavėjo svečias iš tolimosios Pietų Amerikos. Šalia jo papuošalų ir drabužių kūrėjai. Tradiciniais šventiniais saldainiais, kava, ledais, rūkyta žuvimi prekiavo vietos verslininkai. Šiemet nebebuvo medžio dirbinių kūrėjų, mažesnis tekstilės darbų pasirinkimas. Užtat viešojo maitinimo taškų pridygo. Ir prie jų driekėsi eilės.

Obeliečių šventėje tradiciškai savo palapines išskleidė ir politinių partijų atstovai. Koalicija už laisvę augti vaišino sriuba. Aukos už ją bus skirtos Daivos ir Romo Kundelių šeimai, kurios namus prieš porą mėnesių pasiglemžė gaisras. O socialdemokratai kvietė sukti laimės ratą. Įdomu, kad prie jo nusidriekė ilgoka eilė.

Prieš pat šventinį koncertą išsipildė posakis „saldainiais“ lijo. Jais šventės aikštę nužėrė parasparnių klubo „Puga“ oreiviai.

Šventinio koncerto pradžioje – tradiciniai rajono vadovų sveikinimai. Pirmoji sveikinimo žodį tarė miesto šeimininkė, seniūno pavaduotoja  Aldona Žėkienė. Ji priminė, kad Obeliai švenčia 510-ąjį gimtadienį. Šventės vedėjas Laurynas Janulis. Gražios šventės linkėjo ir renginių gausą akcentavo Seimo narys Raimundas Martinėlis. Obeliečiai juokavo, kad meras Ramūnas Godeliauskas jiems jau savas, ir, kol nebus konkurso būdu išrinktas seniūnas, niekur mero iš Obelių nebepaleisią. Meras linkėjo bendrystės ir bendravimo. Jis atvyko ne tuščiomis: savivaldybės padėką įteikė Zitai Skvarnavičienei už didelį indėlį į šio krašto kultūros puoselėjimą. Tyzenhauzų paveldo organizacijos dovana: 1887 m. Obelių dvaro žemių geometrinio plano, rasto Kijevo archyvuose, kopija. Verslo klubo vardu miestiečius ir svečius su švente sveikino Irmantas Tarvydis, jis akcentavo, kad Obelinė – didžiausias komercinis rajono renginys. Jis Obelių vėliavą įteikė verslininkui Virginijui Pupeliui. Vytautas Butėnas, kraštietis, vadovaujantis sostinės rokiškėnų klubui „Pragiedruliai“, teigė, kad jau penkioliktą kartą obeliečiai įrodė, kad moka švęsti.

Iškilminga akimirka: paskelbta Obelių krašto garbės pilietė. Garbės piliečio vardas Obeliuose, kaip sakė žinomas kraštietis kalbininkas, taip pat garbės piliečio regalijomis pasidabinęs Donatas Smalinskas, yra labai garbingas titulas. Mat jo vertų žmonių, kurie garsina miestą, kuria jo gerovę, yra labai daug. Tačiau kasmet išrenkamas tik vienas, pats verčiausias šio titulo. Šiemet Obelių garbės pilietės regalijos iškilmingai suteiktos Obelių gimnazijos pedagogei, karpinių meistrei Gitai Kolosovienei. Jos grakštūs, smulkiausiais ažūro raštais istorijas pasakojantys karpiniai žinomi toli už Obelių ir Rokiškio rajono ribų. Šia kūrybine veikla G. Kolosovienė užkrėtė ir savo dukrą, jos jau rengia bendras parodas. G. Kolosovienės kūriniai eksponuoti Seime.

Karpinius nuo 2000-ųjų kurianti tautodailininkė G. Kolosovienė prisipažino, kad beveik prieš dvidešimt metų, kai pirmą kartą į rankas paėmė žirkles ir popieriaus lapą, tikslas buvo vienas – prikarpyti tiek paveikslėlių, kad jų užtektų pirmajai parodai Obelių bibliotekoje. „Niekada nedrįsau pagalvoti, kad būsiu taip įvertinta savo gimtajame mieste“, – sakė garbės pilietė. Ji dėkojo už didžiulį palaikymą savo vyrui Viktorui ir kitiems šeimos nariams. Ji garbės piliečio titulo atsiimti atvyko ne tuščiomis: su savo pačios kepta duona, kurią dovanojo rajono vadovams, Obelių bendruomenės aktyviausiems žmonėms.

Po iškilmingosios oficialiosios dalies sekė smagus koncertas, kuriame gausu žinomų šalies grupių. Smagu buvo ir tai, kad buvo skirta dėmesio neįgaliesiems: žmonės neįgaliųjų vežimėliuose buvo pakviesti arčiau scenos. Skambant Obelių himnui nugriaudėjo įspūdingi fejerverkai. O Ramintos slėnyje vėl atgijo keramikinės skulptūros: jos tarsi milžiniškos žvakidės kūrė jaukią šiltą aplinką.

Sekmadienis Obeliuose – metas dvasiniams dalykams. Šv. Mišioms Obelių bažnyčioje, po jų – įspūdingam solistės Juditos Leitaitės pasirodymui. Po to – tautodailininkų parodos, vietos ir kviestinių saviveiklininkų pasirodymas, smagus geriausių obuolių patiekalų konkursas Pagrindinis renginio rėmėjas Žemės ūkio ministerija.

 

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.