Nuaidėjo tradicinis Antazavės kaimo festivalis

Nuaidėjo tradicinis Antazavės kaimo festivalis

 

Rugpjūčio 17-18 dienomis Antazavėje vyko jau 24-tą kartą rengiamas kaimo festivalis. Sporto varžybos, itin vasariškas oras, nuostabi muzika ir gera kompanija – viskas, ką šiais metais pasiūlė aplinkinius subūrusi šventė.

Šeštadienio rytą festivalis prasidėjo Zalvės ežero pakrantėje, kur dalyviai galėjo sudalyvauti  įvairiose sporto rungtyse – plaukimo, šaudymo, smiginio, šaškių varžybose. Vėliau varžybos persikėlė į Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos stadioną, kur krepšinio bei tinklinio aikštelėse rungėsi komandos iš Zarasų, Utenos ir Rokiškio rajonų. Krepšinio varžybose pirmą vietą laimėjo „Užpalių“ komanda, antrą – „Trispalvė“ iš Zarasų, trečią – „Ritauga“ iš Utenos. Tinklinio varžybose pirmą vietą – „Antalieptės“ komanda, antrą „Antazavės“, trečią „Imbrado“ komanda.

Vakare žiūrovų laukė tradicinis koncertas. Šventės dalyvius ir žiūrovus pasveikino seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, Antazavės seniūnas Algirdas Lekaveckas, bendruomenės centro pirmininkė Danutė Skardinskienė, LKSKA „Nemunas“ pirmininkas Kęstutis Levickis. Po gražių žodžių koncertą pradėjo Antazavės folkloro ansamblis „Ramtatūris“. Vėliau žiūrovus ant kojų sukėlė ir linguoti privertė Antazavės kaimo kapela. Senjorų tautinių šokių kolektyvas „Ąžuolinis“ ne tik paruošė puikų pasirodymą, bet ir smagiai šoko, scenoje grojant kapeloms. Taip pat koncerte pasirodė ir dainuojamosios poezijos atlikėjai Lina Sadauskienė ir Gintautas Ratkevičius, trankioji Smalvų kapela, leidusi žiūrovams pasisukti trankiu polkos ritmu. Žiūrovus maloniai nustebino ir pasirodžiusi poetė Meilė Kudarauskaitė, šiltą vakarą nuspalvinusi savo skaitomomis eilėmis. Vakarą užbaigė itin laukti svečiai – Gytis Ambrazevičius ir grupė, kurių nuostabi gyva muzika tapo puikiu šio festivalio baigiamuoju akordu. 

Viso koncerto metu saviveiklininkai ir žiūrovai vaišinosi skania koše, arbata, saldžiais užkandžiais. Didžiulį įspūdį paliko parasparnininkų Audriaus Vidricko ir Audriaus Kuzmos pasirodymas, kurio metu iš dangaus žiūrovams į rankas krito „saldainių lietus“. Tradiciškai degė ir šventinis laužas, taip pat buvo sudeginta įspūdinga ugnies skulptūra, kurios autorius Gytis Gruzdas. Po koncerto vyko jaunimo diskoteka.

Antra šventės diena prasidėjo Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčios atlaiduose. Šv. Mišias aukojo kunigas Simas Maksvytis ir Antazavės klebonas kunigas Vytautas Dagelis. Po šv. Mišių antazaviškiai ir svečiai susibūrė bendruomenės namuose pabendrauti ir pasivaišinti arbata. Renginio pagrindinis rėmėjas Žemės ūkio ministerija

 

Organizatoriai

 

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.