KŪNO KULTŪROS IR SPORTO DIENA ADUTIŠKYJE

2018 m. spalio 6 dieną respublikoje buvo paskelbta kūno kultūros ir sporto diena.

Adutiškiečiai visada noriai dalyvauja sportiniuose renginiuose. Kiekvienas sportininkas galėjo dalyvauti visose sporto šakose, kurios buvo organizuotos. Į varžybas buvo pakviesti sportininkai iš Adutiškio pasienio užkardos, Didžiasalio gimnazijos, Zigmo Žemaičio gimnazijos, Pabradės „Ryto“ ir Pabradės „Žeimenos“ gimnazijų, Adutiškio seniūnijos gyventojai.

Pirmieji 10 val. startavo svarstininkai. Sportininkai turėjo varžytis tik rovimo veiksme. Atsižvelgiant į sportininko amžių ir svorį atitinkamai reikėjo kelti 12 kg, 16 kg, 24 kg ir 32 kg sveriantį svarstį. Kelti reikėjo tik 3 min. 12 kilogramų sveriantį svarstį daugiausiai iškėlė 7 klasės mokinys Stanislovas Padlipskas – 41 kartą. 16 kg svarstį daugiausiai iškėlė patyręs svarstininkas – 12 klasės mokinys Jonas Lapinas – 74 kartus. Pavelas Padlipskas iškėlė 62 kartus, Silvestras Pancekauskas – 61 kartą. Kitų rezultatai buvo kuklesni. 24 kg kėlimo svarstį laimėjo buvęs mokyklos svarstininkas Europos čempionato prizininkas Alanas Galalis, jo rezultatas – 70 kartų.  Ignas Pancekauskas neparodė didesnio pasipriešinimo, Ignas iškėlė 45 kartus. Sunkiausio svorio kėlimo rungtyje, 32 kg svarstis, nugalėjo Andrius Romanovskis (40 kartų). Merginos kėlė 12 kg svarstį. Jos vietas pasidalino taip:

Brigita Šakola – I vieta (65 kartai);

Kotryna Mockūnaitė – II vieta (60 kartų);

Vilmantė Rumbutytė – III vieta (50 kartų).

Bėgimo varžybų 500 metrų distancijoje, moksleivių tarpe, laimėjo Vilmantė Rumbutytė –                      2 min. 4 sek.

Suaugusiųjų tarpe nugalėjo Adutiškio užkardos majorė Alma Sivojienė – 2 min. 12 sek.

1000 m distanciją vaikinai įveikė taip:

1. Igoris Aščeulovas – 3 min. 44 sek.;
  2. Statys Veličko (Adutiškio užkarda) – 3 min. 48 sek.;
  3. Alanas Galalis – 3 min. 51 sek.

7 – 8 klasių krepšininkai  žaidė krepšinį 5 x 5 ir nugalėtojais tapo Pabradės moksleiviai. Suaugusiųjų tarpe 3 x 3 krepšinio varžybas laimėjo Adutiškio užkardos krepšininkai. Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti prizais, medaliais, diplomais.

Nuoširdžiai dėkoju LKSKA „Nemunas“ pirmininkui Kęstučiui Levickiui ,ŽŪM už paramą organizuojant šias varžybas, Ričardui Jarošui, Vismantui Kujeliui už teisėjavimą varžybose ir varžybų organizavimą.