Ežerų šventė Mindūnuose

Ežerų šventė Mindūnuose

  Karštą Joninių išvakarių dieną  Mindūnuose nuvilnijo Ežerų šventė, subūrusi amatininkus, sportininkus, meno kolektyvus ir gausybę žiūrovų. Ežerų dievas – Ežerinis – nuolatinis renginių Mindūnuose vedėjas  – Algirdas Breidokas savo šmaikščia išraiškinga aukštaitiška tarme ragino visus linksmintis, negailėti plojimų sportininkams, muzikantams, dairytis ir pirkti prekybininkų mugėje, patiems dainuoti ir kitus paraginti. Nepamiršti  pasimokyti amatų bei įvairių žuvienių paragauti. 

 Tradiciškai vyko tinklinio, futbolo bei virvės traukimo varžybos, kuriose dalyvavo ne tik mindūniškiai, bet ir sportininkai iš aplinkinių rajonų. Ypač daug dėmesio sulaukta sviesto mušimo varžybose, kurias klubas „KOPS“ pradėjo organizuoti 2008 metais. Džiaugiamės, kad ši puiki rungtis prigijo ir tapo tradicija, o mes buvome pirmieji organizavę tokias varžybas. Mūsų idėją perėmė kiti rajonai. Dabar tokios varžybos vyksta įvairiose Lietuvos vietose. Šių metų Ežerų šventėje sviesto mušimo „boikomis“ varžybose dalyvavo ir moterys, ir vyrai, ir vaikai. Tai gražus reginys, kurio nekantriai laukė žiūrovai.  Grojant maršui jie plojimais ragino dirbti greičiau. Kompetentinga komisija, vadovaujama etnologo profesoriaus Liberto Klimkos įdėmiai stebėjo varžybas ir išaiškino I-III vietos nugalėtojus, kurie buvo apdovanoti LKSKA „Nemunas“ įsteigtais prizais ir medaliais. Etnologas pabrėžė, kad tai yra mūsų tautos tradicija, kuri baigia išnykti, tą galime pamatyti čia, Mindūnuose.

 Už paramą esame dėkingi  Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai, LKSKA asociacijai „Nemunas“, Seimo nariui Petrui Čimbarui, A&E „Baldai“, UAB „Sevila“, muzikantams  ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

Alfreda Petrauskienė,

Klubo „KOPS“ pirmininkė

 

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.