Bendruomeniškumo renginys  – Drakono valčių festivalis „Siesikai 2020”

Bendruomeniškumo renginys  – Drakono valčių festivalis „Siesikai 2020”

Praėjusį savaitgalį Ukmergės rajone Siesikuose prie esančios pilies vyko Drakono valčių festivalis „Siesikai 2020“.  Tai unikalus sporto renginys, kuriame buvo galima susipažinti su tradiciniu kinų kultūros reiškiniu, UNESCO pripažintu nematerialiu pasaulio paveldu. Į Lietuvą ši šventė atkeliavo iš Rytų Azijos, kur Kinijoje, Japonijoje, Korėjoje, Vietname ji yra tradicinė. Komandinio irklavimo renginio istorija mena senovės Kinijos laikus, maždaug 300 metų prieš Kristų. Kaip sporto šaka, Drakono valčių lenktynės į Kinijos nacionalinių sporto renginių sąrašą įtrauktos 1980 m., o vėliau išpopuliarėjo ir visame pasaulyje.Drakono valtys unikalios savo išvaizda ir dydžiu. Valtį irkluoja 22 narių komanda (20 irkluotojų, 1 vairininkas laivo gale ir 1 būgnininkas laivo priekyje).  

Šiais metais  lenktynėse dalyvavo net 19 komandų, susirinkusių iš Ukmergės,  Panevėžio, Kauno bei Vilniaus. Kiekviena komanda varžėsi tarpusavyje plaukdamos 300 metrų. Nugalėjo „Aktyvistų“ komanda, antra – Siesikų, trečia liko Policijos komanda. Ketvirtąją vietą iškovojo „Vilkmergė“.

Laimėtojams įteiktos taurės bei medaliai. Nugalėtojai apdovanoti ir rėmėjų dovanomis:Jaunimo muzikos klubas Rockmergė dovanojo kvietimus į koncertą „RockEmergency“, vykusį tą patį vakarą.

Tuo pačiu metu buvo surengto aktyvios sportinės veiklos. Tai svorio (giros) metimas,  kūjo laikymas, estafetė poroms „Karutis“. Daug emocijų sukėlė būtent ši rungtis, kai vyrai lenktyniavo karučiuose veždami moteris, o vėliau ir moterys – vyrus. Rankos taiklumą galėjo išbandyti smiginio mėtyme. 

Krizių tyrimo centro specialistai vedė pirmosios pagalbos mokymus „Pirmoji pagalba skenduoliui“. Ypač vasarą svarbu saugiai elgtis šalia vandens.

Šventinę nuotaiką kūrė Martyno Kavaliausko koncertas.

Buvo galima apžiūrėti rekonstruojamos pilies vidų. Siesikų bendruomenė virė žuvienę, vyko šakočio kepimo edukacija.

Varžybų vyriausias teisėjas Rimantas Zaleckis puikiai pravedė varžybas. 

Pagrindinis renginio organizatorius – Ukmergės moterų krepšinio klubas ir Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“. Renginio rėmėjai ir partneriai Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Ukmergės rajono savivaldybė, Ukmergės kraštotyros muziejus .

 

 

Rima Boškevičienė

Ukmergės moterų krepšinio klubo prezidentė

Prisegti failai

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.