Aktyviausi LKSKA „Nemunas“ klubai – Klubas „KOPS“

Klubas „KOPS“ (Keliauk, orientuokis, pažink, sportuok) įkurtas 2003 metų balandžio 14 d.Pagrindinis klubo tikslas buvo sutelkti kaimo bendruomenę, visuomenę, o ypač jaunimą į visuomeninę,kultūrinę, sportinę, muziejinę bei kraštotyrinę veiklą, plėsti ir išsaugoti žvejybos muziejų. Tuo rūpinasiklubo pirmininkė Alfreda Petrauskienė, kuri vadovauja klubui nuo jo įkūrimo pradžios. Per 17 klubo veiklos metų surengtos 25 „Žiemos žūklės MINDŪNAI“ šventės, 12 vasaros švenčių.

Jau nuo pat klubo įkūrimo dienos mindūniškiai aktyviai įsitraukė į bendruomeninę veiklą: buvo tvarkoma aplinka, plečiama muziejinė kraštotyrinė veikla, rengiamos vasaros poilsio stovyklos vaikams ir jaunimui, pažintiniai žygiai, išvykos, susitikimai, ekskursijos. Ypač prigijo žiemos žūklės šventės, kurios organizuojamos nuo 1995 metų ir kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių ir žiūrovų. Žiemą ne tik vyksta poledinės žūklės varžybos, ekečių gręžimo, virvės traukimo, šaškių, šachmatų, bet ir kitokios sportinės rungtys. Šventes puošia mugės, amatininkų darbai, koncertai. Kasmet sugalvojama naujų veiklų.

        Nuspręsta organizuoti ir vasaros šventes, kurios labai greitai prigijo, nes vasarą galima organizuoti įvairesnes sportines varžybas. Ypač populiarios sviesto mušimo „boikomis“, tinklinio, futbolo, krepšinio varžybos. Tarp jaunimo populiarios OS (orientavimosi sporto) varžybos, GO, o vyresniuosius traukia šaškės, šachmatai. Švenčių metu visiems būna linksma nuo įdomiausių liaudiškų žaidimų, kaimo kapelų ir kitokios muzikos bei kitokių koncertų.

Klubas ne tik organizuoja sportines varžybas, šventes, žygius, bet ir rūpinasi savo krašto garsinimu. Ta proga išleisti garsių molėtiškių armonikininkų Kęstučio Kuzmicko ir Algimanto Mieliausko muzikos diskai, išleistas leidinys apie Mindūnų kraštą „Mindūnai kviečia“.

Bendradarbiaujama su Molėtų krašto muziejumi, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentu, Molėtų rajono aplinkos apsaugos agentūra,  Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Žuvininkystės tarnyba, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija,  LKSKA „Nemunas“, Aukštaitijos nacionaliniu parku ir Labanoro regioninio parko direkcija, sportinės žūklės klubu „Ešerys“ ir daugeliu kitų organizacijų.

 

Klubo „KOPS“,LKSKA „Nemunas“ ir Molėtų krašto muziejaus bendromis pastangomis Mindūnai tapo traukos centru, kuriame vyksta šventės, ekskursijos, edukacijos, filmavimai, paskaitos, pažintiniai žygiai, seminarai, pristatomos šalies ir užsienio svečių delegacijos.

 

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.