Aukštaitijos regiono kaimo bendruomenių poledinės žūklės varžybos 2011

Poledinė žūklėVisą savaitę Dusetų Aukštaitijos poledinės žūklės organizatorius  neramino oro prognozės.  Buvo pranašauta, kad priartėjęs ciklonas, vėl atgaivins žiemą, bus sniego, pūs stiprus vėjas, pustys. Tačiau Dusetiškiai neišsigando ir labai ruošėsi savo jubiliejiniam ,  10 kartą rengiamam Aukštaitijos regiono kaimo bendruomenių poledinės žūklės varžyboms LKSKA „NEMUNO“ taurei laimėti.

Saulėtą, ramų, ankstyvą rytą, pirmoji pasirodė Anykščių komanda, kurią sudarė net 13 sportininkų. Pusę valandos link hipodromo, prie kaimo turizmo sodybos „Pasartėlė“ – suko ir suko mašinos, kaip vykdamos į žirgų lenktynes. Plati ir didžiulė ta mūsų – Aukštaitija. Nuo Visagino iki pat Vilniaus, Biržų ir net Joniškio.

Daugybė žvejų iš viso regiono: tai ir iš Molėtų atvyko 14 žvejų, iš Utenos – 11. Rokiškėnai atvyko kaimo bendruomenėmis iš Jūžintų, Kavoliškio, Lašų ir Obelių. Pritrūkome dėmesio iš Zarasų žvejų – tik 4. Zarasiškius labiau suviliojo Šlyninikų k. vykusi didžiulė Užgavėnių šventė. Tad Zarasiškiai pasirinko linksmybes, o ne kantrybės ir ištvermės varžybas.

Norisi padėkoti visiems varžybų dalyviams, kurie padėjo pasiekti šių varžybų rekordą – 72 dalyviai. Varžybos vyko dviem turais po 2 val., su vienos valandos pietų pertrauka. Nors nuo pietų sustiprėjo vėjas, buvo pasiekti neblogi rezultatai – sugauta 42,5 kg. žuvies. Geriausias žvejas, buvo Audrius Rinkūnas iš Molėtų, per abu turus sugavęs 1,843 kg. žuvies. Antras buvo Dusetiškis Pranas Vadišius, sugavęs – 1,678 kg., trečias Valentas Kodis iš Molėtų – 1,548 kg. Moterų grupėje nugalėjo Rimutė Švilpienė iš Utenos – 0,442 kg. Geriausia šeima pripažinta – Švilpų šeima iš Utenos. Vyriausias varžybų dalyvis Dusetiškis Napalys Urbanas, dalyvaujantis kiekvienose varžybose. Jam 77 metai. Jauniausias dalyvis Laurynas Čeplinskas iš Molėtų. Aktyviausia kaimo bendruomenė iš Lašų Rokiškio r. Pirmą žuvį sugavo Anatolij Ivanov iš Zarasų. Didžiausią žuvį sugavo Anatolijus Jakovlevas iš Rokiškio, tai buvo 175 g ešerys.

Seimo narys Algimantas Dumbrava su artėjančia moters diena, pasveikino čia atvykusias moteris ir Rimutei Švilpienei įteikė asmeninę dovaną.

Dalyviai buvo patenkinti labai gera šventiška, nuoširdžia atmosfera. Visi buvo vaišinami karšta arbata, sumuštiniais, o renginio pabaigoje ir iš pirmo etapo sugautos žuvies virta žuviene. Norintieji galėjo pasikaitinti, išsiprausi pirtyje.

Nuoširdžiai dirbo teisėjai; G.Bakutis, O. Čypas, H. Briedis, V.šakalys, A.Zimariovas, G.Topolskis, sekretoriatas: V.Jarmalavičienė, D.Bražiūnienė. Dalyvius sveikino ir apdovanojimus įteikinėjo seimo narys A.Dumbrava ir Dusetų seniūnas S.Kėblys.

Dėkojame šventės rėmėjams: Kaimo turizmo sodybos „Pasartėlė“ šeimininkui A.Tatarūnui. Asociacijai LKSKA „NEMUNAS“, UAB „Kalmija“ vadovui A.Kuzmai ir UAB „ERSOFTA“ E.Jurevičiui.

Organizatorius Vytautas Čypas

Jums taip pat gali būti įdomu...