Žirgų ristūnų lenktynės Utenoje

Birželio 11d. Utenoje įvyko  Žirgų ristūnų lenktynės Utenoje.

Kiekvienais metais Estijos, Latvijos ir Lietuvos ristūnininkai organizuoja tradicinėmis tapusias Baltijos Taurės varžybas. Šios varžybos jau 7 metai organizuojamos ir pravedamos Estijoje, Talino hipodrome. Lietuvos komandai atstovauja 12 žirgų ir ją sudaro 2, 3, 4 metų ir suaugę žirgai. Kiekvienais metais Lietuvos komanda šiose varžybose laimi prizines vietas, o 2021 metais ukmergiškiui Edvardui Vinskui priklausantis žirgas Monet Augustinu Baltijos taurės varžybose laimėjo pirmąją vietą.

Šiais metais „Baltijos taurės“ varžybas dėl Talino hipodromo rekonstrukcijos nutarta organizuoti Lietuvoje, Utenos hipodrome.

Baltijos taurės varžybose kviečiami dalyvauti vadeliotojai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Planuojama, kad į varžybas atvyks ir dalyvaus ne mažiau kaip 40 žirgų ir 30 vadeliotojų, lenktynes stebės ne mažiau kaip 4000-5000 žiūrovų.

Utena visais laikais garsino ristūnų žirgų lenktynių tradicijas. Daugelį metų Utenoje buvo organizuojamos vasaros respublikinės ristūnų žirgų lenktynės, o kai kuriais metais buvo vykdomos tradicinės Sartų žirgų lenktynės, kurios buvo čia perkeliamos iš Dusetų. Didžioji dalis Lietuvos vadeliotojų savo karjerą pradėjo Utenos hipodrome ir dabar lenktyniauja ne tik Lietuvos, bet ir užsienio hipodromuose. Utenos hipodromas yra vienas geriausių Baltijos šalyse ir pritaikytas įvairaus lygio lenktynių organizavimui. Hipodromo takas tinkamas organizuoti lenktynes visais sezonais, nepriklausomai nuo oro sąlygų, teisėjavimui yra naudojama moderniausia įranga, o žiūrovams ir teisėjams yra įrengtos patogios patalpos ir tribūna.

VšĮ Respublikinė lenktyninių žirgų lyga šiame Baltijos Taurės renginyje ne tik pristato Lietuvoje užaugintus ristūnų veislės žirgus, bet ir tarptautiniu mastu garsina Utenoje organizuojamas lenktynes bei puikų tarptautinį hipodromą turintį Utenos bei populiariną Aukštaitijoje puoselėjamas žirgininkystės tradicijas.

LKSKA „Nemunas“ varžybų prizininkus apdovanojo , taurėmis, bei medaliais.

Projektas „Dabar mes judame“ Nr. SRF-FAV-2019-1-0377 finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.