Žiemos žūklės šventė Mindūnuose

 

Vasario 22 dieną jau 25-tą kartą LKSKA „Nemunas“ su klubu „Kops“ visus žiemos pramogų mėgėjus pakvietė į tradicinę žiemos žūklės šventę. Šį kartą žūklės šventė vyko be poledinės žūklės varžybų, nes gamta pašykštėjo ledo. Kadangi žiema neatėjo, tai ir vyti iš kiemo nereikėjo. Išsiilgę žiemos pramogų dalyviai nenuobodžiavo, nes buvo įvairių pramogų bei užsiėmimų ir vaikams, ir jaunimui, ir vyresniems. Vyko įvairios sportinės varžybos: orientavimosi sporto, futbolo, smiginio, virvės traukimo, rąsto pjovimo, šaškių bei šachmatų rungtys. Didelį būrį dalyvių sutraukė pažintinis žygis su gamtininku Andrejumi Gaidamavičiumi.

Šventės metu skulptorius Vidas Steponavičius kūrė didelę žuvį, ant kurios žvynų kiekvienas norintis galėjo parašyti tai, kas jam tada atrodė aktualiausia – palinkėjimas, džiaugsmas ar pastaba. Lietuvos žuvininkystės tarnybos darbuotojai atsivežė didžiulį akvariumą, kuriame plaukiojo ežero žuvys. Tai buvo nepakartojamas įspūdis ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, kai kurie tokias žuvis matė pirmą kartą ir sužinojo jų pavadinimus. Vyko fotografijos paroda, skirta žiemos žūklės šventės 25-mečiui, menininkės Viktorijos Bitinaitės Stankevičienės paroda „Meldo sapnas“, įvairūs žaidimai. 

Į šventę atvyko gausus prekybininkų būrys, tvarkingai išsidėsčiusi mugė kėlė nuotaiką. Šauniosios Mindūnų šeimininkės priruošė visokių skanumynų. O kokia šventė be žuvienės? Žuvienių buvo daug ir įvairių, bet gardžiausia pripažinta firminė Rimydžių žuvienė – tai Mindūnų krašto kulinarinis paveldas.

O visus linksmintis kvietė ir ragino šokti  nepakartojamas renginio vedėjas Algirdas Breidokas. O kaip kitaip, kai groja tokie muzikantai „Luokesa“, „Malkesta“, „Ryna“, tautiška kapelija „Sutaras“. Šventėje dalyvavo virš  tūkstančio dalyvių.

  Už šią nuostabią šventę esame dėkingi rėmėjams: Lietuvos švietimo, kultūros ir sporto ministerijai , Lietuvos žuvininkystės tarnybai, Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijai, Molėtų sporto centrui, Molėtų kultūros centrui, Molėtų savivaldybei, Alantos technologijų ir verslo mokyklai ir visiems dalyviams už puikią nuotaiką, linksmą šurmulį ir džiaugsmą.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.“ 

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.