Rokiškio rajono Kavoliškio kaimo bendruomenės šventė „PABŪKIME KARTU“,

Rokiškio rajono Kavoliškio kaimo bendruomenės šventė

„PABŪKIME KARTU“,

skirta kaimo įkūrimo 220 metų Jubiliejui, Melioratorių ir Tėvo dienai   paminėti

Kavoliškis garsėja aktyviais, sportiškais žmonėmis. Todėl penktadienį sporto bendruomenė aiškinosi, kurios komandos stipriausios krepšinio aikštelėje, kam geriausiai sekasi žaisti naujas, Rokiškyje dar nematytas lankinio ir diskgolfo rungtis. 
O šeštadienį už miestelį ir jo žmones bendruomenė meldėsi šv. Mišiose. Po jų pagerbtas istorinės, Lietuvą ir Lenkiją jungiančios grafų Komarovskių giminės atminimas, prisimintas jų paveldas, iki šiol puošiantis Kavoliškį. Apie jubiliejų gyvenvietės žmonėms primins ir didžiulis akmuo su paminkline lenta „Kavoliškiui – 220“ bei ąžuoliukų alėja parke. 
Gyvenvietei nusipelnę žmonės prisiminti šventinėje apdovanojimų ceremonijoje. Jai toną davė Melioratoriaus diena – būtent su šia profesija siejamas didžiausias gyvenvietės klestėjimo laikotarpis. Apie šios profesijos linksmas ir liūdnas peripetijas pasakojo vyresnieji kavoliškėnai. Net dviejų Seimo narių – Raimundo Martinėlio ir Roberto Šarknicko – padėka teko Kavoliškio bendruomenės siela vadinamai Danutei Kirstukienei. Jai ir aktyviai bendruomenei gražių žodžių negailėjo ir rajono meras Antanas Vagonis, kiti garbūs svečiai.
Kavoliškio jaunimas džiugino gražiais muzikiniais pasirodymais. Sceną ir jos prieigas puošė dailininkų Aušros Viduolienės ir Vytauto Daščioro paveikslai, Jono Smalinsko medžioklės trofėjai. Parko alėjose buvo iškabintos istorinės miestelio nuotraukos, kuriose gausūs šventės dalyviai ieškojo pažįstamų veidų. 
Susirinkusiesiems ginklus demonstravo, apie kario tarnybą pasakojo ir kareiviška koše vaišino gausios Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios kuopos pajėgos. Akies taiklumą buvo galima išbandyti šratasvydžio klubo „Juodvarniai“ ekspozicijoje. Mažiesiems šventės dalyviams įdomu buvo pajodinėti tikru žirgu, vyresniems – paragauti prekybininkų siūlomų skanėstų, įsigyti tautodailės dirbinių.
Gražią šventę vainikavo koncertas prie laužo ir fejerverkai.

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.