Lietuvos kaimo bendruomenių užimtumo konkurso „Žemės Šventė“

Šių metų rugsėjo 27d. Raseinių rajono Palūkščio dvare „Rokynė“ įvyko LKSKA „Nemunas“ organizuojamas tradicinis Lietuvos kaimo bendruomenių užimtumo konkursas.

 

Į renginį atvyko virš 500 sportininkų ir apie 150 meno saviveiklininkų. Dalyviai atvyko iš Zarasų, Alytaus, Telšių, Ukmergės, Raseinių, Mažeikių, Plungės, Akmenės, Kelmės, Marijampolės, Šilalės, Tauragės rajonų.

Šis renginys buvo atidėtas dėl rimtų objektyvių priežasčių, todėl dideliu masiškumu ši šventė nepasižymėjo. Atvyko svečiai iš Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio rūmų, Raseinių rajono savivaldybės.

Puikiai paruošta ir apipavidalinta Palūkščio dvaro „Rokynė“ teritorija. Tai LKSKA „Nemunas“, Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos kaimo tinklo ir Žemės ūkio rūmų vėliavos ir atributika.

Sporto šventę atidarė ir sveikinimo žodį tarė Lietuvos kaimo kultūros ir sporto asociacijos „Nemunas“ pirmininkas Kęstutis Levickis. gerbiamas Kęstutis palinkėjo visiems sportinės sėkmės ir pasveikino visus, susirinkusias iš visos Lietuvos kaimo bendruomenių komandas. Toliau sveikinimo žodį tarė Lietuvos Žemės ūkio ministrės patarėjas A.Gricius. Kadangi patarėjas yra Raseinių krašto žmogus, jisai palinkėjo kraštiečiams sėkmės rungtyse. Sveikinimo žodį tarė rajono tarybos narys R.Zubiela.
Masiškumu pasižymėjo tinklinio ir krepšinio varžytuvės. Tinklinio varžytuvėse nugalėjo Ukmergės raj. Vydiškių merginos ir Alytaus rajono Simno bendruomenės vyrai. Šaškių nugalėtojais tapo Deltuvos komanda iš Ukmergės rajono. Krepšinio varžytuvėse vyko jaunimo, vyrų, senjorų ir moterų tarpe. Nugalėtojais tapo, Dusetų, Palūkščio dvaro, Pajūrio, Upynos bendruomenių sportininkai. Smiginio varžytuvėse galėjo varžytis visi norintys, pradedant vaikus ir šventės svečiais. Smiginio nugalėtoju tapo kaimo bendruomenės pirmininkas iš Milašaičių Romanas Daujotas, moterų tarpe Veronika Varkalytė iš Ryškėnų ir vaikų tarpe Viktorija Pociūtė iš Ariogalos.

Rankų lenkime moterų tarpe nugalėjo Rita Jurkaitienė iš Nemakščių, Raseinių raj. sav., ir Nerijus Butėnas iš Telšių raj. Ryškėnų.

Svarsčio kilnojimo varžytuvėse visas prizines vietas iškovojo Raseinių bendruomenės nariai iš Ariogalos, Nemakščių ir Paliepių.

Virvės traukimo varžytuvėse nugalėjo Telšių raj. Ryškėnų moterys ir Ukmergės raj. Deltuvos vyrai. Vyriausiai žaidynių dalyvei buvo 80 metų, jauniausiam – 6 metai. Tačiau džiaugsmo buvo pakankamai visiems.

Visi šventės renginio nugalėtojai bei prizininkai buvo apdovanoti LKSKA „Nemunas“ taurėmis, medaliais ir diplomais. Apdovanojimus teikė visa teisėjų brigada: LKSKA „Nemunas“ pirmininkas Kęstutis Levickis, Nemuno tarybos nariai – Benediktas Siliūnas, Juozas Mekionis, Nemuno sporto renginių organizatorius – Mindaugas Levickis.
Po renginio įvyko baigiamasis koncertas ir diskoteka.

Benediktas Siliūnas
LKSKA tarybos narys

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.