Judėjimo savaitės konferencija 2013

Balandžio 4 – 5 dienomis Vilniuje vyko Tarptautinė konferencija, skirta pasirengimui Tarptautinei judėjimo savaitei (MOVE WEEK), kuri vyks visose 65 šalyse (ISCA – tarptautinė sporto ir kultūros asociacija). Šis globalus renginys, skirtas visų amžiaus grupių asmenims, vyks spalio 7-13 dienomis. Startas bus duotas Kopenhagoje (Danija), centrinėje ISCA būstinėje.

Konferencijos darbotvarkėje buvo numatytos dvi dienos – pirmąja, balandžio 4 d- visi konferencijos dalyviai pasidalino patirtimi kaip vykdė Veiksmo savaitę 2012, kuri pritraukė daugybę savanorių ir norinčių aktyviai praleisti savo laisvalaikį, antrąją – balandžio 5 dieną, numatėme pasiruošimo etapus Veiksmo savaitei 2013. Praėję metai išryškino kai kuriuos minusus organizacinėje veikloje, per vėlai gavome atributiką, per mažai buvo pakviesta žiniasklaidos atstovų, šiek tiek maža buvo ir informacijos sklaida.

Todėl dabar iš anksto kalbėjomės kaip efektyviai ir organizuotai pravesti visose šalyse šį puikų sportinį renginį. Konferencijos dalyvių būrys buvo gana gausus – 30. Sulaukėme gausios Latvijos Respublikos delegacijos, vadovaujamos ilgametės Latvijos sporto asociacijos vadovės galinos Gorbatenkovos, dalyvavo svečiai iš Lenkijos, Baltarusijos ir renginio organizatoriai – ISCA darbuotojai Tommy Kristoffersen ir Baptiste Colin.

Konferencijos vieta buvo pasirinkta tikrai persunkta kūrybine ir menine dvasia. „Neringos“ viešbutis pačiame Vilniaus centre mena tuos laikus kai garsūs meno ir kultūros atstovai čia praleisdavo laiką. Todėl norėjosi kelias akimirkas pabūti šioje vietoje.

Konferencijos dalyvius pasveikino Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos (LKSKA) pirmininkas ponas Kęstutis Levickis. Savo pranešime jis konkrečiai parodė kiek įvairaus amžiaus grupių žmonių dalyvavo Veiksmo savaitėje 2012. Vaizdžiai paruoštame Pirmininko pranešime pamatėme, kad beveik visa Lietuva įsijungė į šią šventę – vaikų darželiai, mokyklos, sporto klubai, senjorai. Vyko iš ties puiki sporto fiesta. Kadangi LKSKA Nemunas taryboje veikia ir jaunimo komitetas, į konferenciją buvo pakviesti ir visi jaunimo komiteto nariai – lyderis Mindaugas Levickis, Donata Sekonaitė ir Audrius Siliūnas. Audrius Siliūnas pristatė Veiksmo savaitės renginį Raseiniuose, kuris vyko miesto stadione ir jį organizavo rajono jaunimo reikalų taryba ir kaip jame dalyvavo sporto klubas „Spartuoliai“. Visiems labai patiko išraiškinga Audriaus Siliūno kalba ir pateiktis. Toliau analizavome aktualius šio renginio klausimus.

Sekanti, balandžio 5 –oji diena buvo skirta pasirengimui Veiksmo savaitė 2013. Sukūrėme daugybę galimų metaforų šiam įvykiui, planavome veiklas iki spalio mėnesio, galvojome ir praktiškai išbandėme daugybę aktyvaus mokymo proceso elementų. Nors pradžioje renginio organizatoriai sakė, kad konferencijos kalba bus anglų ir ji nėra gimtoji, tačiau bendras tikslas puikiai veikė konferencijos dalyvius ir kalbos barjeras nesudarė kliūčių bendravimui. Tiesiog vieni padėjome kitiems ir puikiai susibendravome.

Pasibaigė regioninė konferencija, dalyviai išsiskirstė. Laukia dideli darbai – Veiksmo savaitė 2013 praeis tikrai šauniai.  Tam jau padėjome pagrindus

LKSKA „Nemunas“ tarybos narys

Benediktas Siliūnas

Jums taip pat gali būti įdomu...