Žirgų ištvermės maratonas

 

Žirgų ištvermės maratonas

Rugsėjo 18 diena, Trakų rajone, Jovariškėse, žirgai varžėsi 102 km, 81 km,  42 km, 32 km, 21 km ir 12 km ištvermės varžybose.

Ištvermės jojimo sportas Lietuvoje tampa vis populiaresnis ir stiebiasi į pasaulinį lygį: varžybose pasitelkiama naujausia technika, diegiamos naujausios tendencijos, raiteliai ugdomi tarptautiniams ir pasaulio čempionatams.

Ištvermės jojimas – tai varžybos, kuriose yra patikrinamas žirgo greitis ir ištvermė, taip pat išbandoma raitelio orientacija bei gebėjimas jausti savo žirgo galimybes. Jojama laukų, miško keliukais.

Varžantis pirmenybė teikiama ne pergalei, o gerai žirgo savijautai. Kiekvienos varžybos pradedamos nuo žirgo veterinarinės patikros. Tarpinėse stotelėse ir finišo vietoje žirgų būklė vėl  tikrinama. Jeigu raitelio ir žirgo duetas pirmas kerta finišo liniją, tai dar nereiškia, kad jis laimėjo – galutinį žodį taria veterinarų komisija, įvertinusi fizinę ir psichinę žirgo būklę. Kirtus finišo liniją žirgas turi kuo greičiau nurimti, jo širdis negali plakti tankiau nei 64 dūžiai per minutę.

 

Projektas „Dabar mes judame“ Nr. SRF-FAV-2019-1-0377 finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.

Jums taip pat gali būti įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.