Tarptautinio žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalio„Sportuok, jaunime visos Lietuvos“nuostatai

 

Tarptautinio žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalis

„Sportuok, jaunime visos Lietuvos…“

 

SPORTINIŲ VARŽYBŲ NUOSTATAI

 

      Tradicinio, vienuoliktojo, tarptautinio žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalio pagrindinis tikslas ir pagrindinis akcentas – suburti rajonų kaimų bendruomenes kultūringam pabendravimui bei sporto populiarinimas absoliučiai visiems mėgstantiems sportuoti, o taip pat saviraiškai sporte, kad kiekviena atvykusi kaimo bendruomenė ar žemdirbių asociacija pasidalytų savo įgyta patirtimi, pristatytų savo veiklą, bet ir sustiprinti užmegztą draugystę, susirastų naujų veiklų.

 

Varžybų tikslas

 

             Įtraukti visus gyventojus, jaunimą, kurie mėgsta sportuoti į sporto judėjimą. Propaguoti sveiką gyvenseną, sportą, siekti laisvalaikio praleidimo kokybės.

 

Varžybų uždaviniai

 

               Bendravimo plėtra ir sporto populiarinimas, tarprajoninis ir tarptautinis bendradarbiavimas, noras bendrauti tarpusavyje, organizuoti įvairaus amžiaus sporto entuziastų užimtumą bei dalyvauti įvairaus pobūdžio sportiniuose renginiuose ir priemonėse, siekti renginių dalyvių masiškumo, renginių kokybės, plėtoti ir vystyti kaimo gyventojų ir jaunimo sporto judėjimą.

 

Organizatoriai

 

            Varžybas organizuoja Joniškio rajono sporto klubas „Gasčiūnai“, Kirnaičių kaimo bendruomenė kartu su  Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „NEMUNAS“.

 

Finansavimas

 

              Apdovanojimo, teisėjavimo, varžybų dalyvių maitinimo išlaidas dengia Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „NEMUNAS“.

Vieta, laikas, vykdytojai

 

                          Varžybos organizuojamos rajono kaimo bendruomenių festivalio metu.         Varžybos vyks nuo 2017 m. birželio mėn. 10 d. 1300 val. sporto aikštyne Kirnaičiuose, Kepalių seniūnija, Joniškio rajone.
                      Varžybas festivalyje praveda sporto klubas „Gasčiūnai“ ir Kirnaičių kaimo bendruomenė kartu su kaimo bendruomenių sportininkais, rajono sporto organizatoriais.

 

Dalyviai

 

      Joniškio rajono kaimo bendruomenių komandos, Pakruojo rajono Pašvitinio seniūnijos Pašvitinio bendruomenės komanda, Lygumų seniūnijos Kauksnujų bendruomenės komanda, Rygos lietuvių bendruomenės komanda, kaimo bendruomenių komandos iš visos Lietuvos, žemdirbių organizacijos ir kitos iki festivalio pradžios užsiregistravusios komandos.

Atskirų sporto šakų nuostatai

 

  1. PAPLŪDIMIO TINKLINIS. Komandos sudėtis – 3 vyrai. Žaidžiama tinklinio kamuoliu. Rungtynes laimi komanda laimėjusi du setus. Setai žaidžiami iki 15 taškų, esant ne mažesnei kaip 2 taškų persvarai. Jei rezultatas lygus žaidžiamas trečias setas iki 11 taškų. Taškai skaičiuojami po kiekvieno padavimo. Visi komandos žaidėjai turi būti žaidimo aikštelėje. Žaidėjų keitimai negalimi. Aikštelėje nėra nustatytų pozicijų. Padavimo eiliškumas turi būti išlaikytas viso seto metu. Kamuolys turi būti atmuštas, o ne pagautas ir mestas. Žaidimo metu iškilus išorinei kliūčiai, žaidimas sustabdomas ir kamuolys peržaidžiamas.

 

  1. PARKO TINKLINIS. Komandos sudėtis – 4 moterys. Žaidžiama tinklinio kamuoliu. Rungtynes laimi komanda laimėjusi du setus. Setai žaidžiami iki 15 taškų, esant ne mažesnei kaip 2 taškų persvarai. Jei rezultatas lygus žaidžiamas trečias setas iki 11 taškų. Taškai skaičiuojami po kiekvieno padavimo. Visi komandos žaidėjai turi būti žaidimo aikštelėje. Žaidėjų keitimai negalimi. Tinklo lietimas nėra baudžiamas, jei tai nesutrukdo žaidimui. Vienas žaidėjas negali du kartus iš eilės paliesti kamuolį.

 

  1. ŠAUDYMAS IŠ LANKO.  Taiklumo ir susikaupimo reikalaujanti sporto šaka. Tikslas – pataikyti strėles į taikinį. Komandos sudėtis mišri – 3 vyrai ir 1 moteris. Kiekvienas dalyvis turi  vieną bandomąjį šūvį. Užskaitai šaunamos 5 strėlės. Lankininkai turi pataikyti savo strėles į taikinius, kaip galima arčiau taikinio centro (centras vertas 10 taškų, toliau 9, 8, 7 ir t. t. iki 1), pastatytus per 10 metrų atstumą nurodytoje vietoje.

 

  1. GATVĖS KREPŠINIS 3X3.  Komandos sudėtis 3 dalyviai, iš jų ne mažiau 1 moteris. Rungtynių trukmė 6 min., nestabdant laiko. Vyrams už taiklų metimą – 1 taškas, už metimą nuo tritaškio linijos – 2 taškai, moterims taškai skaičiuojami kaip krepšinyje. Metimas įskaitomas, jei kamuolį atakos metu palietė bent du komandos žaidėjai ir jis buvo išmestas už tritaškio linijos. Vienai komandai pelnius taškus, kamuolys atitenka kitai komandai. Komandai prasižengus daugiau nei tris kartus, po kiekvienos pražangos skiriamas baudos metimas. Už nesportinę ar techninę pražangą yra skirimas 1 baudos metimas. Jei prasižengta metimo metu ir kamuolys pataikė į krepšį, taškai įskaitomi ir kamuolys lieka puolančiąjai komandai. Jei rungtynės baigėsi lygiosiomis – pergalė užskaitoma rungtynes pradėjusiai besiginančiai komandai.

 

  1. KELMO METIMAS.  Jėgos rungtis.  Komandos sudėtis mišri – 3 vyrai ir 2 moterys. Kelmas metamas į tolį, sumuojami rezultatai. Yra du bandymai – imamas geriausias užskaitytas rezultatas.

 

  1. LIAUDIŠKA ESTAFETĖ.   Komandos sudėtis mišri – 3 vyrai ir 2 moterys. Laimi komanda greičiausiai atlikusi užduotį.

 

  1. SMIGINIS.  Komandos sudėtis mišri – 2 vyrai ir 2 moterys. Taiklumo ir judesių tikslumo žaidimas. Strėlytės metimas į 180 cm aukštyje pakabintą 28 – 50 cm skersmens taikinį iš 2,37 m nuotolio. Kiekvienas žaidėjas meta po 15 (3×5) strėlyčių. Strėlytei pataikius į vidinį žiedą, taškai trigubinami, o į kraštinį – dvigubinami. Strėlytės, kurios nukrenta už smiginio lentos ar pataiko už išorinio žiedo, neskaičiuojamos.  Rezultatui nustatyti  skaičiuojama bendra taškų suma.

 

  1.  BAUDŲ IR TRITAŠKŲ METIMAS.   Komandos sudėtis mišri – 3 vyrai ir 2 moterys. Kiekvienas žaidėjas meta po 5 metimus iš abiejų pozicijjų. Už taiklų baudos metimą skiriamas 1 taškas, o už taiklų tritaškį metimą – 2 taškai. Laimi komanda surinkusi daugiausia taškų.

 

Dalyviai privalo pateikti paraiškas iki varžybų atidarymo, t.y. 2017-06-10 1045 val.

 

LKSKA ”NEMUNAS” pirmininkas                                                    Kęstutis Levickis  

 

Sporto klubo „GASČIŪNAI“ prezidentas

Kirnaičių kaimo bendruomenės pirmininkas                       Kęstutis Ladukas

 

Varžybų vyr. teisėja                  Edita Poliakienė

 

 

Numatomas varžybų laikas:

 

13.00 val.              FESTIVALIO OLIMPINĖS MYLIOS (1988) BĖGIMAS

13.00 val.              PAPLŪDIMIO TINKLINIS

13.00 val.              PARKO TINKLINIS

13.00 val.              GATVĖS KREPŠINIS 3X3; BAUDŲ IR TRITAŠKIŲ METIMAS

13.00 -14.30 val.   SMIGINIS

14.00 -16.30 val.   KELMO METIMAS

14.00-16.30 val.    ŠAUDYMAS IŠ LANKO

16.00-17.00 val.    LIAUDIŠKA ESTAFETĖ

 

Asmeninės (neįskaitinės) rungtys:

 

13.00-15.00 val.    ŠAŠKĖS

15.00-17.00 val.    ŠACHMATAI

16.00 val.              MINI MARATONO (3900) BĖGIMAS

 

Vertinimo ir varžybų pravedimo tvarka:

      1 vieta – 15 taškų, 2 vieta – 13 taškų, 3 vieta – 12 taškų, 4 vieta – 11 taškų,

      5 vieta – 10 taškų, 6 vieta – 9 taškai, 7 vieta – 8 taškai, 8 vieta – 7 taškai,

      9 vieta – 6 taškai, 10 vieta – 5 taškai,  11 vieta – 4 taškai, 12 vieta – 3 taškai,

      dalyvavimas – 1 taškas, nedalyvavimas – 0 taškų.

 

Varžybų pravedimo sistemą bus galima sužinoti atvykus į vietą. Tai priklausys nuo dalyvaujančių bendruomenių skaičiaus ir gausumo. Visoms varžyboms teisėjaus patirtį turintys teisėjai. Komandų vadovai tiesiogiai atsako už dalyvių saugumą, drausmę ir organizuotumą varžybų metu.

 

Dalyviai privalo pateikti paraiškas iki varžybų atidarymo, t.y. 2017-06-10 1045 val.

 

Tinklinį, parko tinklinį, gatvės krepšinį 3×3 atstovauja atskiri dalyviai.

 

Kiekvienos bendruomenės vertinami geriausi šeši rezultatai iš devynių rungčių.

 

   Festivalio metu visi norintys galės dalyvauti šaškių varžybose nuo 1300 val., šachmatų – nuo 1500 val., rungtys neįskaitinės – individualios. Nugalėtojai apdovanojami medaliais ir diplomais.

 

Už kiekvieną rungtį ar konkursą bus skiriami taškai, kurie sumuojami pabaigoje.

 

   Komanda ar dalyvis diskvalifikuojami už grubius šių nuostatų ir taisyklių pažeidimus. Sprendimą dėl diskvalifikacijos priima varžybų teisėjas. Apie kiekvieną rungtį smulkiau bus paaiškinta varžybų vietoje prieš prasidedant konkrečiai užduočiai.

 

Rungčių nugalėtojai bus apdovanoti taurėmis, o komandos prizininkės medaliais ir diplomais. Po varžybų nustatysime ir apdovanosime penkias geriausiai sportinėse varžybose dalyvavusias bendruomenes.

 

Surinkusi daugiausiai taškų komanda skelbiama festivalio nugalėtoja.

 

LKSKA ”NEMUNAS” pirmininkas                                                    Kęstutis Levickis  

 

Sporto klubo „GASČIŪNAI“ prezidentas

Kirnaičių kaimo bendruomenės pirmininkas                       Kęstutis Ladukas

 

Varžybų vyr. teisėja                  Edita Poliakienė