ŠALIES ČEMPIONĖ NUDŽIUGINO RAJONO REKORDAIS

Plungėje  vyko  šio  krašto  kaimo  bendruomenių  sunkiosios  atletikos  varžybos.  Jose  išmėgino  jėgas  per dvi  dešimtys  atletų,  pasiekusių  keturis  savo  rajono  rekordus.

Šių,  tradicinėmis  tapusių  varžybų  rengėjas  –  jėgos  sporto  klubas  „Plungės  meška“,  juridinis  Lietuvos  kaimo  sporto  ir  kultūros  asociacijos  „Nemunas“  narys.

Ant  sunkiosios  atletikos  pakylos  ypač  pasižymėjo  Plungės  specialiojo  ugdymo  centro  devintokė  Rosita  Krikotina.  Mergina,  šių  metų  Lietuvos  moterų  sunkiosios  atletikos  čempionė,  pagerino  keturis  Plungės  rajono  moterų  rekordus  ir,  žinoma,  užėmė  pirmąją  vietą.        Beje,  „kritęs“  rovimo  veiksmo  rekordas  priklausė  šateikiškei  Ievai  Špogytei  ir  buvo  pasiektas  prieš  vienuoliką  metų.  Nusileidusios  nugalėtojai,  Plungės  technologijų  ir  verslo  mokyklos  antrakursė  Eglė  Gedrimaitė  ir  „Saulės“  gimnazijos  gimnazistė  Marija  Sutkutė  užėmė  atitinkamai  antrąją  ir  trečiąją  vietas.

Tarp  vaikinų,  gimusių  1998  metais  ir  jaunesnių,  užtikrintai  nugalėjo  Dominykas  Domarkas,  2014 m.  Lietuvos  jaunių  sunkiosios  atletikos  vicečempionas.  Pažymėtina,  kad  jam    iki  rajono  suaugusiųjų  stūmimo  veiksmo  rekordo  pritrūko  vos  3 – jų  kilogramų.  Čia  antrasis  buvo  Mantas  Surblys  bei  trečiasis  –  Laurynas  Tamošauskas.  Pirmieji  du  sportininkai  mokosi  Akademiko  Adolfo  Jucio,  o  Laurynas  –  Šateikių  pagrindinėse  mokyklose.

Vaikinų,  gimusių  1997  metais  ir  vyresnių  varžybų  grupėje  pirmąją  vieta  iškovojo  Martynas  Varpiotas,  žymiai  pagerinęs  savo  asmeninius  geriausius  rezultatus.  Sunkiaatletis,  dalyvavęs  svorio  iki  85  kilogramai  kategorijoje,  dvikovėje  surinko  223  kilogramus  (rovimas  – 100,  stūmimas  –  123 kg).  Antrąją  vietą  laimėjo  Valentinas  Juknevičius,  o  trečiąją  –    Dainius  Varpiotas.  Broliai  Martynas  ir  Dainius  mokosi  Plungės  technologijų  ir  verslo  mokykloje.

Gausus  būrys  jėgos  sporto  mėgėjų  turėjo  taip  pat  progos  išmėginti  sėkmę  štangos  spaudimo  nuo  suolelio  varžybose.  Jose  prizininkais  tapo:  merginų  grupėje  –  1.  R. Krikotina,  2.  E. Gedrimaitė,  3.  Salvija  Račkauskaitė  („Ryto“  pagrindinė  mokykla);  tarp  vaikinų  –  1.  Irmantas  Lukšas  (Plungės  technologijų  ir  verslo  mokykla),  2.  L.Tamošauskas,  3.  M. Varpiotas.  Šioje  sporto  šakoje  jaunuosius  stipruolius  atkaklioms  kovoms  papildomai  skatino  ir  tai,  jog  yra  pradėti  registruoti  rajono  rekordai  pagal  dabartinę  svorių  kategorijų  sistemą.

Sportininkai,  užėmusieji  pirmąsias – trečiąsias  vietas,  apdovanoti  LKSKA  „Nemunas“  medaliais,  o  nugalėtojai  –  dar  ir  individualiomis  taurėmis.