NEMUNIEČIŲ LENGVAATLEČIŲ VARŽYTUVĖS PLUNGĖJE

Nemuniečių varžytuvės PlungėjePlungėje, „Ryto” pagrindinės mokyklos stadione, vyko Žemaitijos regiono kaimo bendruomenių lengvosios atletikos varžytuvės. Jose išmėgino pusšimtis vietos bei Klaipėdos rajono sunkiaatlečių. Pagrindinis rengėjas – Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas”.
Pirmąkart šiose, jau tradicinėmis tapusiose varžybose dalyvavo Klaipėdos rajono vaikų ir jaunimo sporto mokyklos (Klaipėdos r. VJSM) komanda. Savo bei darbo kolegų auklėtinius atvežė Živilė Olčauskaitė, beje, treniruojanti tiek lengvaatlečius, tiek sunkiaatlečius. Pažymėtina, kad pati Živilė – šių metų Lietuvos moterų sunkiosios atletikos vicečempionė.
Dalyviai rungėsi dviejose amžiaus grupėse: gimusiųjų 1998 metais ir jaunesnių bei gimusių 1997 metais ir vyresnių.
Tarp jaunesnių sportininkų svariausią rezultatą pasiekė Klaipėdos r. VJSM lengvaatletė Danutė Saudargaitė, 100 metrų distanciją įveikusi per 13,49 sek. Tai viršija lengvosios atletikos antrojo atskyrio normatyvą. Pastarosios mergaitės komandos draugė Gabrielė Zvankauskaitė nugalėjo 400 metrų bėgimo ir šuolio į tolį rungtyse. Kamuoliuką toliausiai švystelėjo Amanda Puškoriūtė iš „Ryto” pagrindinės mokyklos. Berniukų grupėje 100 metrų greičiausiai įveikė Karolis Galinskas (12,80 sek.). Šuolio į tolį sektoriuje bei 1000 metrų bėgimo nuotolyje pirmąsias vietas laimėjo Edvardas Gelžinis (abu iš Klaipėdos r. VJSM). 4 kg rutulį toliausiai nustūmė Lukas Kupstys („Ryto” pagrindinė mokykla,12,61 m). 4 x 100 m mišrioje estafetėje (2 mergaitės + 2 berniukai) pirmieji finišavo „Ryto” pagrindinės mokyklos mokiniai. Čia antrąją vietą užėmė Klaipėdos r. VJSM bei trečiąją – Plungės sporto mokyklos komandos.
Vyresnių lengvaatlečių grupėje tarp merginų „pirmu smuiku grojo” Klaipėdos r. VJSM atstovės: Gabija Viršilaitė nugalėjo 100 metrų sprinto distancijoje (14,22 sek.), o Kamilė Žiliūtė tapo nugalėtoja šuolio į tolį (4,98 m) bei 4 kg rutulio stūmimo (9,80 m) rungtyse. Beje, universalioji Kamilė, dalyvavusi be konkurencijos, 100 metrų nubėgo per 13,47 sek. Pagyrimo žodžių nusipelnė ir Plungės „Saulės” gimnazijos gimnazistė Renata Rachmanovaitė, 1000 metrų distanciją įveikusi per 3 min. 21,77 sek. Šiai gana sparčiai progresuojančiai bėgikei iki antrojo sportinio atskyrio pritrūko vos 1,77 sek. Tarp vaikinų nugalėtojais tapo vien plungiškiai: 100 m – Martynas Tiškus (Akademiko Adolfo Jucio pagrindinė mokykla), 1500 m – Mantas Grišmanauskas (Senamiesčio vidurinė mokykla), šuolis į tolį – Dainius Varpiotas (Babrungo pagrindinė mokykla), 6 kg rutulys – Martynas Varpiotas (Senamiesčio vidurinė mokykla).
Pagal varžytuvių nuostatus gimusiųjų 1998 metais ir jaunesnių amžiaus grupės prizininkai apdovanoti „Ryto” pagrindinės mokyklos diplomais. Vyresniems dalyviams, užėmusiems pirmąsias – trečiąsias vietas, įteikti asociacijos „Nemunas” diplomai, medaliai, o nugalėtojams – dar ir asmeninės taurės. Taurėmis taip pat apdovanoti geriausius rezultatus pasiekę jaunesnės varžybų grupės sportininkai D.Saudargaitė ir L.Kupstys bei „Ryto” pagrindinės mokyklos komanda, laimėjusi estafetinį bėgimą.