Anykščiuose startavo tarptautinis plaukimo sprinto festivalis

Š. m. gegužės 4 d. Anykščiuose startavo tarptautinis plaukimo sprinto festivalis

,,Anykščiai-2017“. Šiais metais festivalyje dalyvavo 212 plaukikų iš Baltarusijos, 17-iš Lenkijos, 123- iš Latvijos, 97- iš Estijos ir 212 plaukikų iš Lietuvos.

Pirmą dieną rungtyje ,,Pašėlęs sprintas“ varžėsi 139 plaukikai. Sportininkams 50 m distancijose visais plaukimo stiliais su iškritimais dėl patekimo į  finalą teko plaukti 3 kartus.

Prieš finalus įvyko iškilmingas festivalio atidarymas. Daug ovacijų dalyviams ir žiūrovams sukėlė profesionalaus oro akrobato Konstantino Kosoveco pasirodymas virš baseino. Festivalio dalyvius ir svečius pasveikino ir renginį atidarė festivalio globėjas – Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis,  festivalio sumanytojas ir ilgametis festivalio puoselėtojas Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka, plaukimo federacijos vardu sveikinimo žodį tarė generalinis sekretorius Tomas Pakštys, visus pasveikino Anykščių Kūno kultūros ir centro direktorius Žilvinas Ovsiukas, organizatorių vardu visiems gerų startų palinkėjo Viešosios įstaigos ,,Sveikatos oazė“ direktorė Sonata Veršelienė.

Dėl apdovanojimų ,,Pašėlusio sprinto“ finale kiekvienoje rungtyje varžėsi 3 geriausieji.

Jau pirmą varžybų dieną buvo užfiksuoti penki festivalio rekordai, 4-is iš jų pasiekė Baltarusijos sportininkai – Yahor Dodaleu 50 m peteliške (23.09), Nastassia Karakouskaya 50 m peteliške(26.66), Viktar Staselovich 50 m nugara (24.11), lIya Shymanovich 50 m krūtine (26.53), o pusfinalyje 50 m krūtine festivalio rekordą pasiekė Talino plaukimo klubo ,,TOP“ plaukikė Karleen Kersa (31,57).

Visi rungties „Pašėlęs sprintas“ nugalėtojai: 50 m peteliške: moterys Nastassia Karakouskaya (Baltarusija), vyrai Yahor Dodaleu (Baltarusija), 50 m nugara: moterys Aliaksandra Kavaleva (Baltarusija), vyrai Viktar Staselovich (Baltarusija), 50 m krūtine: moterys Dana Kolidzeja (Latvija), vyrai IIya Shymanovich(Baltarusija), 50 m laisvuoju stiliumi: moterys Nastassia Karakouskaya (Baltarusija), vyrai Viktar Krasochka (Baltarusija).

Antrą dieną plaukikai varžėsi 100 m l./st.,50 m nugara, 100 m peteliške, 50 m krūtine, 100 m kompleksiniu būdu individualiose rungtyse.  Sportininkai festivalio rekordus gerino net 11 kartų. Net du kartus ryte ir finale rekordus 100 m peteliške gerino Minsko VJSM ,,Jantar“ plaukikas Yauheni Tsurkin ir Baltarusijos plaukimo rinktinės narys IIya Shymanovich (50 m krūtine).

Jauniausiųjų I a. grupėje Arnas Čereška iš Kauno plaukimo mokyklos  du kartus pagerino festivalio rekordus – 100 m peteliške (1.01,19) ir 100 m kompleksu (1.03,94),  IV a. grupės plaukikas iš Panevėžio Žemynos plaukimo mokyklos Danas Rapšys taip pat  du kartus gerino rekordus – 100 m l./st. (0.47,98) ir 100 m kompleksu (0.53,39), Vilniaus MSC plaukikei Kotrynai Teterevkovai taip pat pavyko pasiekti rekordą 50 m krūtine (III a. gr. 0.31,90). Kitus festivalio rekordus gerino Latvijos plaukikė Ieva Maluka 100 m kompleksu (III a. gr. 1.03,74), Baltarusijos plaukikai – Yauheni Tsurkin 100 m peteliške (IV a.gr. 0.51,29), IIya Shymanovich 50 m krūtine (IV a. gr. 0.26,54), Latvijos plaukikai – Dana Kolidzeja 50 m krūtine (IV a. gr. 0.31,54) ir Kristers Gromovs  50 m krūtine (II a. gr. 0.29,72), Estijos plaukikas Karl Mattias Milk 50 m krūtine (I a. gr. 0.32,43).

Paskutiniąją, trečiąją, tarptautinio plaukimo sprinto festivalio „Anykščiai 2017“ dieną užfiksuota daugiausia – 15 rekordų.

Kauno plaukimo mokyklos plaukikas Arnas Čereška ryte pakartojo 50 m peteliške nuo 2009 m išsilaikiusį rekordą, o finale pasiekė naują rekordą šioje rungtyje ( I a. gr.0.26,96) bei rekordą 50 m l./st. (0.25,84) . Vėl du kartus kvalifikaciniame plaukime ir finale rekordus gerino Baltarusijos plaukimo rinktinės narys IIya Shymanovich (100 m krūtine). Kitus rekordus paskutiniąją festivalio dieną pavyko pagerinti Baltarusijos sportininkams – Yauheni Tsurkin 50 m l./st. (IV a.gr. 0.21,80) ir 50 m peteliške (0.22,97), Viktar Staselovich 100 m nugara (IV a. gr. 0.52,24), Aliaksandra Kavaleva 100 m nugara (IV a. gr. 1.00,53), Yana Ivashynka 100 m krūtine (I a. gr. 1.05,27), Anastasiya Kuliashova 50 m peteliške (IV a. gr. 0.27,15),  Estijos plaukikams- Kertu Kaare 50 m l./st. (III a.gr. 0.25,93), Britai Rannamets 50 m peteliške (I a. gr. 0.28,92), Karl Mattias Milk 100 m krūtine (I a. gr. 1.09,87), Latvijos plaukikei 100 m nugara (III a. gr. 1.02,14), Vilniaus MSC plaukikei Kotrynai Teterevkovai 100 m krūtine ( III a. gr. 1.09,39), Lenkijos plaukikui Jakub Szczepanowski 100 m krūtine (II a. gr. 1.04,63).

Mišrioje estafetėje 7×50 m laisvuoju stiliumi dalyvavo 6 komandos, o ją laimėjo Minsk Start komanda (3.01,15).

Medalius laimėjo 32 komandų plaukikai (viso dalyvavo 45 komandos). Daugiausia net 33 (10 aukso, 15 sidabro ir 8 bronzos) medalius iškovojo Minsk Start komandos plaukikai.

Anykščių Kūno kultūros ir sporto centro plaukikė Andželika Zlatkutė (I a. gr.) iškovojo du bronzos medalius – 50 m peteliške (0.31,91) ir 100 m l. stiliumi (1.03,76).

Geriausiais festivalio plaukikais pagal amžiaus grupes tapo: baltarusė Yuliya Horbach ir  lietuvis Arnas Čereška (I a. gr.), Jakub Szczepanowski iš Lenkijos (II a. gr.), Latvijos plaukikas Janis Vitauts Silins ir vilnietė Kotryna Teterevkova (III. a. gr). Festivalio geriausiais suaugusiųjų amžiaus grupėje tapo  IIya Shymanovich  (Belarus SF) ir Nastassia Karakouskaya (Minsk Start). Lietuvis panevėžietis Danas Rapšys liko antras reitinge pagal FINA taškus.

 

Galbūt bus įdomu...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *